Reede, juuni 22, 2012
 

Unetud tervitasid suve Ave Vitas!

Kristiina Kask
Ave Vita! aeda, suure lumepallipõõsa kõrvale, kogunes ööl vastu neljapäeva unetu rahvahulk, kes tuli öösel saabuvat suve tervitama.
Öö kõige pimedamal tunnil, kell 2.09 loeti viimaseid sekundeid ja suvi oligi jõudnud Kärdla linna. Õhk sellest soojemaks ei muutunud, kuid palav aplaus ja rõõmuhõisked olid omal kohal.
Suve võeti Ave Alavainu juures vastu juba 15. korda, teist korda juhtus ta saabuma öösel.
Kohaletulnuid tervitas Kärdla linnapea Georg Linkov ja olles ikka veel jalgpallilainel “lõi” ta omalt poolt suve lahti.
Nagu tervituspeole kohane kostitati külastajaid kringli, kohvi ja hea muusikaga. Võõrustaja Alavainu tänas omalt poolt tulijaid ja inimesi, kes olid aidanud korjata “r-tähega roppust”, nimelt raha, Ave Vita! värvimiseks. Samuti oli ta tänulik värvijatele.
Värv maja seintel veel kuivas, veranda aga oli veidi kipakas ning seetõttu seisis esikus puust korjanduskarbike uue veranda tarvis. Iga annetaja sai oma nime kirja panna ja kui viimaks ehituseks läheb, leiab kõigi nimed klaasituna verandalt.
Kuna juunikuu ööd on niisked, siis pillide huvides toimus kontsert seekord toas. Inimesi oli parajalt, et täita väike saal ning huvilisi jätkus ka esikusse.
Alavainu kutsel saabunud muusikutest sõbrad kostitasid külalisi hea kontserdiga ning pime aeg oli peagi otsas.
Indrek Liidi akordionimänguosavus vapustas kõiki. Mänguhoos esitas ta pala suve tervituseks ja mängis varakult ette ära ka ühe sügise loo.
“Tõuse üles, mu kuldne sõber, sellest tulla võib õnnelik päev…” laulis Jaak Johanson kui õues juba koitis uus päev ning inimesed lahkusid ükshaaval kõrvus kõlamas poetess Ave Alavainu sõnad: “Ei ole raisatud öö!”.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411