Teisipäev, juuni 5, 2012
 

Üllatuslik esikoht rahvarallilt

Üllatuse valmistasid esmakordselt rahva­rallit sõitnud Rainis Kallas ja Marko Suuster, kes Lada 2105ga sõites olid SU klassi kaheksa osavõtja hulgas kiireimad.
Laupäeval sõideti Oru ja Noarootsi valla kruusateedel teine Lääne-Eesti rahvaralli, kus seitsmes masinaklassis startis kokku 75 autot, neist finišisse jõudis 60.
Üldvõitjaks krooniti Subaru Imprezaga võistelnud Are Uurimäe/Tanel Paut.
Nõukogude päritolu kaherattaveolistel autodel võistelnud meestest osutusidki edukaimaks Rainis Kallas/Marko Suuster (VAZ 2105).
Kallas ja Suuster saavutasid üldkokkuvõttes tubli 34. koha, eriti kui arvesse võtta, et mõlemale oli see esimene rahvaralli. Kallas sõitis 90ndate keskel rallit veoautode klassis ja viimasel aastal rallisprindis.
Kallase hinnangul klappis neil koostöö väga hästi. Kuigi korra eksiti ka rajalt, sest GPS langes rivist välja, tagas ühe kiiruskatse ülekaalukas võit ajareservi ning kolmel viimasel katsel võis juba autot hoida ja asja rahulikumalt võtta.
Hiidlastest sõitsid veel Argo Nurs/Allan Liister (AZLK 2140), Martin Juhe/Rain Juhe (IZ 2715) ja Peeter Kaibald/Jarmo Liivak (BMW 3251). Kõik ekipaažid kuuluvad klubisse ALMA RACING.
Võistlusraja kogupikkus oli veidi üle 150 km. Kaheksal lisakatsel läbisid võistlejad ühtekokku 24,2 km.
Linnamäelt alanud rahvaralli muutis eriliseks asjaolu, et kõik kiiruskatsed läbiti nn karussell-süsteemis. See tähendab, et võistlusmasinad startisid kaheminutilise intervalliga ning ühte katset sõideti kahel korral järjest.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411