Reede, juuni 8, 2012
 

Trollinguvõistlusel osales rekordarv landivedajaid

Vaatamata tormisele ilmale osales kolmanda Tuulekala festivali trollingul rekordarv võistlejaid – kalapüügivõistlusele startis 58 paati ühtekokku 214 võistlejaga. Võrdluseks, et mullu osales trollinguvõistlusel 37 paati, Tuulekala festivali teisel aastal 49.
Võistluse peakorraldaja Raivo Kreis tõdes, et kuigi ilm ei ole võistlust ühelgi aastal eriti soosinud, on trollingust siiski saanud Tuulekala festivali tõmbenumber.
Tänavu jäi püütud kalakogus tagasihoidlikuks, sest tuule tõustes otsustati võistlus enne ametlikku lõppu peatada. Kokku toodi merest välja 50 tuulehaugi.
“Ega kala pärast niipalju ei tuldagi, arvan, et trolling on spordiala, kuhu tullakse hasardi pärast ja võitma, aga ka ürituse enda pärast – kalamehed saavad kokku,” selgitas Kreis. Juba festivalil tuli tal anda lubadus, et trollinguvõistlus on ka järgmisel aastal.
Aasta aastalt on ka auhinnad järjest magusamad. Tänavuse peaauhinna, Yamaha päramootori, võitis paatkond Rakser Sport, kelle võit tuli napilt eelmisel aastal esimeseks tulnud Rebaseonu võistkonna ees. Rakser Sport on osalenud varemgi – ka festivali esimesel aastal mindi koju võidukarikaga. Pronksikarika viis koju ennegi trollingul osalenud Einby Team. Iga võistleja sai kaasa trollingu kleepsu, mida jagati ka varasematel aastatel.
Raivo Kreis selgitas, et trolling ehk kalapüük paadi järel veetava landiga on spordiala, millega tema tegi tutvust 2004. aastal Soomes. Seal nägi ta trollingut, millel osales 154 (!) paati. Trollinguga püütakse mitmeid kalaliike ja sellise kalapüügi juures on hulk asju, mida arvestama peab: vee sügavus, selgus, mis sööt vee all liigub jne. “Näiteks kui ma teaks, mis värvitooni landi peab võtma, siis olengi võidumees,” ütles Kreis ja lisas näitena, et möödunud aastal sobis Professor, tunamullu Tundra ja tänavu hoopis kolmandat tüüpi lant.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411