Reede, juuni 1, 2012
 

Ralli võitis Williams BMW

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Laupäeval vuras Kärdla Põllu tänavat pidi alla Hiiumaa kolmas Seebikarbiralli. Üldvõiduga läks koju Kärdla ühisgümnaasiumi võistkond Williams BMW.
Tehnikahuvilisi noori ja nende vanemaid osaleb igal aastal aina rohkem, seekord oli ekipaaže rekordarv – 27.
Esimene kategooria, mille eest võistlejatele punkte rehkendama hakati, oli kiirus. Teiste sõnadega nägi see välja nii, et hoogu võisid sõbrad-emad-isad anda mahaveetud jooneni, kust “veerevkoosseis” siis omal jõul Faasioni juurest Põllu tänavat pidi alla tuhises. Parima kiiruse saavutamine sõltus paljuski sellest, kas rataste kokkujooks õige, õlitus hea ja hõõrdetegur teekatte suhtes väike.
Kiireimad
Pärast kaht katset oli selge, et kiiremad olid Armsad Malossi Notsud Kärdla ühisgümnaasiumist, kes suutsid välja veereda 27 km/h. Meeskond, kuhu kuulusid Joosep Aedma, Johani Kuivonen ja Raul Märjama, olid oma sõiduki valmis saanud pooleteist päevaga ja lõpetasid töö võistluspäeva varahommikul kell pool üks.
Osavaimad
Teiseks sõideti slaalomit, kus proovisõidu ajal juhtus ka üks liiklusõnnetus: Turbokana juht keeras tähisest möödumisel nii uljalt rooli, et kogu kupatus lõpetas sõidu kraavis. Õnneks midagi hullu ei juhtunud. Kahe padjatäie sulgedega ülekleebitud sõiduriist poetas vaid kümmekond sulge. Edasiste avariide vältimiseks mõõtis ralli peakorraldaja Ain Jepišov tähiste vahemaad mitme meetri jagu pikemaks.
Slaalomis tuli esikohale Kõpu internaatkooli noormeeste Rain Klee, Veiko Grabi, Jaanis Selja meisterdatud Juga, nende aeg oli 16, 51 s. Nii mõnelgi juhil tuli aga enne finišit käed-jalad appi võtta, et distantsi läbimine kirja saada, kuna hoog oli sootuks raugenud.
Ilusaimad
Pärast lõunapausi asusid kohtunikud hindama disaini, tehnilist lahendust ja võistlejate riietust. Kõigis neis kategooriais tegi puhta töö Williams BMW, mille meeskonda kuulusid Kärdla ühisgümnaasiumi poisid Bernd Omann ja Anar Ivanov. Kokkuvõttes said nad 34 punktiga ka üldvõidu.
Williams BMW tiim alustas oma sõiduki ehitamist juba sügisel. Juhendaja Jüri Omanni sõnul nõudis see parasjagu raha ja nuputamist. Küsimusele, kui palju selline auto võiks maksta, pakkusid poisid, et paarsada eurot ehk ikka.
Tulemused
Teiseks tuli 31 punktiga võistkond Juga, kolmas oli 28 punktiga Turbokana (Renet Leiger ja Rait Penkin Hiiumaa mudeliklubist), neljandana järgnesid Armsad Malossi Notsud 27 punktiga. Viiendat-kuuendat kohta jagasid külalised Vinni-Pajusti gümnaasiumist, kelle ekipaažid kandsid nime Belaruss (Kevin Vabaorg) ja Audi TT, mille roolis ainus võistlustel osalenud tüdruk Gerda Johanna Leichter.
Kolm paremat võistkonda saavad tasuta võistelda 9. juunil Narva ja 10. juunil Rakvere seebikarbirallil.
Rallil oli pikk auhinnalaud ja palju sponsoreid. Vaimukaim Aimar Hanseni lohutusauhind neile, kel seekord kõige paremini ei läinud – soodushinnaga lõunasöögid Sõnajala sööklas.
Kärdla kooli tööõpetuse õpetaja ja üks ralli korraldajaid Ain Jepišov ütles, et tal on eriti hea meel suure osavõtjate arvu üle, keda eelmisel aastal oli poole vähem.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411