Reede, juuni 29, 2012
 

Lennuliikluse säilitamiseks otsitakse kompromissi

Hiiu maavalitsus teatas, et Tallinna-Kärdla lennuliini teenindav AS Avies on valmis kandma lepingu enda algatusel lõpetamisest tulenevad kulud ja loobuma kõnealusest liinist.
Hiiu maavanema kohusetäitja Piret Sedrik ütles Hiiu Lehele, et maavalitsus on sunnitud olema paindlik ning ASiga Avies otsima kompromissi.
“Lahendus ongi halb või väga halb – kas me oleme praegu selles rollis ja räägime Aviesiga läbi, et leida lahendus ja paindlikud selles osas ehk elame päeva kaupa, või meil lihtsalt lennukit ei ole – me kuulutame välja uue riigihanke ja siis on tükk tühja maad kuni riigihange on lõppenud,” selgitas Sedrik ERR uudistele.
Sedrik lisas, et Hiiumaa jaoks tähendaks see olukorda, kus suve tipphetkel jääb saar lennuühenduseta. “Uus hange võtaks aega mitmeid kuid ja sellise hinnaga sellist hulka reise tõenäoliselt saada ei õnnestu,” ütles Sedrik.
Ka viitas ta maikuus lõppe­nud Kuressaare-Tallinna lennuliini riigihankele, mis iseloomustas Eesti lennundusturu olukorda: Aviesi taolisi pakkujaid vähe, nõudlus suur.
Juunikuus oli lendude täituvus hea, nädala sees oli kaheksakohalise lennuki kõik kohad välja müüdud. Reede õhtuti ja esmaspäeva hommikuti on reisijaid rohkem ja siis oleks liinile vaja 18kohalist lennukit.
Ühe lahendusena loodetakse juuli esimesest poolest tuua liinile 18 reisijakohaga lennuk L-410, mis siiski eeldab täiendavate eelarveliste vahendite leidmist. Kuni selle ajani teenindab liini kaheksakohaline lennuk Piper 31 või üheksakohaline L-410.
“Kolmandaks võimaluseks on Kärdla ja Kuressaare lennu ühendamine, sellisel juhul pikeneks lennuaeg ning muutuksid oluliselt kellaajad, mis praegu on hiidlaste jaoks väga sobilikud,” ütles Hiiu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Kaja Sõrmus.
Aviesile saab ühe lennu eest toetust 985 eurot. Kuna uudistesaate väitel sellest firmale ei piisa, on vahel käigus lubatust väiksem lennuk. Avies on valmis edasi lendama, kui toetussumma on senisest 115 eurot suurem. Hiiu maavalitsusel ei jää muud üle, kui sellega nõustuda.
Juuli algusest, pärast toetuse suurendamist, lubas ettevõte käigus hoida 18kohalise lennuki. Vaatamata korduvatele palvetele keeldus Avies rahvusringhäälingule kommentaare andmast.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411