Reede, juuni 29, 2012
 

Kodukandi juhatus jätkab senise koosseisuga

Viis aastat ametis olnud liikumise Kodukant Hiiumaa osakonna juhatus jätkab senises koosseisus.
Juhatuse eesotsas jätkab Ester Tammis, liikmed on Diana Leenurm, Heli Üksik, Ilme Treisalt ja Viktor Rõbtšenko.
MTÜ Kodukant Hiiumaa aastakoosolekul osalenud soovisid juhatuse töö hinnata väga heaks, kuid juhatuse esinaine Ester Tammis ütles, et juhatus vaidlustas selle ning leidis, et hinne “hea” on täiesti piisav. “Me ei olnud nõus, et meie tööle pannakse kõrgeim hinne – nii tekib tunne, et polegi kuhugi püüelda, aga alati saab ju paremini,” ütles Tammis.
“Meie koostöö Hiidlaste koostöökoguga, külavanematega ja omavalitsustega on läinud järjest paremaks ning see teeb meile rõõmu,” ütles Tammis.
Ettepanek valida senine juhatus tagasi, leidis täielikult toetust, kuid uute liikmetega laiendamise pakkumine langes ära soovijate puudumise tõttu.
Uued eesmärgid
Uueks eesmärgiks nimetas ta tööd sellega, et külainimesed suudaks oma külamajasid kasvõi osaliselt ise üleval pidada. Selleks soovitatakse arendada kogukonnateenuste pakkumist külamajades ja leidub ka teenuseid, kuid tihti jääb asi hoopis teenuse tellijate-ostjate vähesuse taha. Seepärast on Kodukandil plaanis külamajades pakutavateks teenustest informeerida turiste.
Teine eesmärk on leida lahendus MTÜ projektide omafinantseeringukohustuse katmiseks. Tammis on pangalaenude võtmise vältimiseks ka ise Kodukant Hiiumaale laenu andnud.
Tammis lisas, et MTÜ juhatus kirjutab ellujäämiseks ja tegutsemiseks palju projekte, kuna põllumajandusministeeriumilt saadav aastane otsetoetus on naeruväärselt väike, vaid 500 eurot.
“Juhatuse ees seisavad tõsised ülesanded – mitte lasta maaelul hääbuda, jätkuvalt kirjutada projekte ning leida endas jonni ja visadust suruda avalikule võimule peale vastupandamatut soovi külavanemate ja kolmanda sektori eest seista ning avaldada riigiaparaadile survet, et nad meid rohkem märkaks,” sõnastas Ester Tammis juhatuse ees seisvad uued ülesanded.
MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant edendab Eesti valdade, külade ja väikelinnade elu ning väärtustab külaelu. Kodukant Hiiumaa on üks selle 15 maakonnaorganisatsioonist.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411