Teisipäev, juuni 26, 2012
 

Jaaninädala pahupool – 30 joobes alaealist

Harda Roosna | Hiiu Leht
Eelmisel, jaaninädalal andsid Hiiumaa politseinikele roolijoodikutest enamgi tööd joobes alaealised.
Alaealisi alkoholitarvitajaid tabati 30 ja Kärdla politseijaoskonna vanemkomissar Avo Kail on veendunud, et teist samapalju jäi tabamata.
Nii näiteks oli Kõrgessaare vallas jaaninädalal põhikooli lõpuõhtu, mida noored tähistasid alkoholiga. “Kui politsei kohale tuli, oli põhimureks hoopis see, kes kaebas, aga mitte see, et viieteist-kuueteistaastased noored olid tarvitanud vägijooke,” ütles Kail.
Kail kinnitas, et kui liiklus saarel on väga turvaline, siis järjest enam teevad muret alaealised, kes tarvitavad alkoholi. Ka on tal tunne, et täiskasvanute ja lapsevanemate suhtumine noorte napsitamisse on ükskõikne: “Jääb mulje, et see on vaid politseinike mure ja neid peetakse siis pigem peo ärarikkujateks.”
Lisaks tuvastati Hiiumaal narkootilise aine omamine kahel juhul ja kuuel juhul narkojoove.
Tabati neli joobes juhti
Hiiumaal tabas politsei jaaninädalal roolist vaid neli joobes juht. “See on väga hea tulemus,” kommenteeris Kail viidates, et politsei­patrulle oli saare teedel tavalisest rohkem.
Võrdluseks, et kogu Eestis tabas politsei jaanilaupäeva jooksul 52 inimest, kes juhtisid sõidukit alkoholijoobes.
Veel registreeriti Hiiumaal seitse turvavöö mittekinnitamist ja seitse kiiruseületamist. Üks neist oli tõsisem, kiirus oli enam kui 60 kilomeetrit tunnis lubatust suurem.
Politsei pidas jaaninädalal vajalikuks saata kõik vähemalt 0,5-promillise joobega autojuhid roolist otsejoones arestikambrisse. Seni oli roolijoodikutele aresti määramine pigem erandlik karistus.
Kail kinnitas, et karmistatud reegleid Hiiumaal ei olnud tarvis rakendada. “Paar juhtumit oli, aga nende joove ei olnud nii kõrge,” ütles Kail. “Olen päri, et alkoholi tarvitanud juhid liiklusest koheselt kõrvaldatakse,” lisas ta. Samas on Hiiumaa liikluskultuur Kaili hinnangul juba aastaid olnud küllalt korralik.
Arstide ja päästjate pühad rahulikud
Kärdla haigla peaarst Gennadi Aavik sõnas, et neil oli jaaninädal täiesti tavaline töönädal. “Rahulikum kui eelmisel aastal, pisitraumasid oli, aga mitte midagi erilist,” kinnitas Aavik. Ta rääkis, et ühtki haiget ei olnud tarvis mandrile ravile saata ja tööpäevad olid täiesti tavapärased.
Ka Hiiumaa päästeosakonna juhataja Hannes Aasma ütles, et jaaniaeg möödus rahulikult. “Meie eest kustutas vihm,” nentis Aasma.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411