Teisipäev, mai 22, 2012
 

Tt-stuudio kontserti ilmestasid autoritantsud

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tantsuõpetaja Tiina Kaevu Tt-stuudio kevadkontserdil astus lavale üle 150 tantsija 30 tantsuga, millest seekord suur osa õpetaja, aga ka tema õpilase loodud autoritantsudel.
Tt-stuudio kuues kevadine tantsukontsert “Tere suvi” Kärdla kultuurikeskuses oli tavapäraselt rahva-, tänusõnade- ja lillederohke. Tantsuõpetaja Tiina Kaev ütles, et eriliseks tegi seekordse kontserdi autoritantsude suur hulk; õpetaja loodud tantsude kõrval esitati ka tema õpilase Triin Salini kuut tantsu.
Salin on tantsinud algklassidest, 2007. aastast liitus Tibi-Tiina tantsurühmaga. “Rühma tantsima tulles ei osanud ma suurt midagi,” kinnitas Salin. “Olen stuudiost saanud väga head sõbrad, palju tantsualaseid teadmisi, julgust ning esinemis- ja reisikogemust.”
Kolmandat aastat juhendab ta Tiina Kaevu kõrval üht tantsurühma.
Pärast aplausi ja lille­sülemeid tänas Kaev oma abilist, kes lõpetab tänavu gümnaasiumi ja lendab ka “tantsupesast” välja.
Kaks toatäit kostüüme
Iga tantsu jaoks oli loodud erinev kostüüm. Neid õmbleb stuudiolastele Elga Nõmm. Seitseme tegevusaasta jooksul on neid kogunenud juba kaks tihedat toatäit.
Kärdla kultuurikeskuse lava ehteks oli suvemeeleolu loomiseks seatud nii rannapalle kui ujumisrõngaid ja meeleoluka kontserdi lõpetas neljanda rühma tants “Läki randa!”. Sellega pole noorte tantsijate esinemised veel lõppenud, tantsida tuleb ka Hiiumaa lastefestivalil.
Ühe tantsulapse ema Reet Kokovkin ütles kontserdi järel, et on väga rahul lapse hobiga ja hindab kõrgelt tööd, mida teeb tantsuõpetaja Tiina Kaev: “Liikumine ja muusika koos on meie lastele väga vajalik ja ilus tegevus, mis arendab lapsi.”

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411