Reede, mai 25, 2012
 

Mängude maja saal jäi zumba jaoks kitsaks

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdla terviseprojekti raames korraldatud zumbat tutvustavale treeningule kogunes nii palju rahvast, et Mängude maja suures saalis oli koha leidmisega raskusi.
Möödunud teisipäeval tutvustas Kärdla terviseprojekt uut emotsionaalset ja tantsulist fitnesstreeningut zumba. Zumba-fitness treeningud algasid Käinas mullu sügisel, Kärdlas korraldatud näidistreening oli esmakordne, sellest ka suur huvi – kohale oli tulnud poolsada naist.
Kust tuli zumba?
Zumba loojaks on kolumbialane Beto Perez, kelle treeningud kogusid 2000 aastal kiiresti populaarsust üle ilma. Praeguseks on kogu maailmas üle poole miljoni zumba austaja.
Treeningu läbi viinud Maarika Kiislar ütles, et zumba sobib ka neile, kes pole varem tantsu või aeroobikaga kokku puutunud. “Iga treeningtund erineb veidi eelmisest ja märkamatult lisan ka lihaskoormust tõstvaid aeroobikaelemente,” selgitas treener. Sõltuvalt treeningtunnis osalemise intensiivsusest on kaotatud kilokalorite hulk 500 ja rohkemgi veel.
Zumbatrennis on tähtis, et riietus oleks vaba ja mugav, kuna treeningu tõhususe tõttu on higieritus suur. Jalanõud peaks olema sportlikud, soovitavalt mitte väga jäiga tallaga tossud. Kaasa võiks võtta veepudeli.
Kiislar: Zumba on hea vaheldus
Kiislar töötab Käina gümnaasiumis ja Emmaste põhikoolis kehalise kasvatuse õpetajana ning neli korda nädalas juhendab õhtuti terviseklubi Ingel aeroobika ja vesiaeroobika treeninguid Käinas.
Paarikümneaastase aeroobika­treeneri kogemusega Kiislar on leidnud suure­pärase ja tõhusa vahelduse zumbatreeningute näol. “Kohandasin need treeningud oma grupi naiste kehale kohaseks, sest me ei ela Brasiilias ega ka Hispaanias,” selgitas treener.
Zumbatrennis kasutatakse latiinomuusikast ja -tantsudest inspireeritud liikumisi, mis on lõbusad ja annavad väga hea tunde. Zumba pole ainult tants, harjutusi tuleb teha ka matil. Vahel kasutab Kiislar treeningute tõhususe tõstmiseks ka kummilinte ja hantleid.
Terviseklubi Ingel treener Lia Rosenbergi rääkis, et tema jaoks oli zumbatreening oluliselt lihtsam kui tavalise alustaja jaoks, aga tundus väga tõhus taljele.
“Kujutad ette, mind varem vaevanud selja- ja puusavalu oli järgmisel päeval kadunud,” ütles Riina Pere, kes samuti puutus zumbatreeninguga kokku esmakordselt. “Loodan, et edaspidi saavad ka Kärdla naised osaleda sarnasel treeningul.”
Trennirühma avamine lahtine
Rosenbergi sõnul nad enne suve uut treeningrühma ei ava. “Ei julge praegu lubada ka järgmiseks aastaks, sest kõik sõltub treeneri võimalustest ja osalejate arvust,” lisas Rosenberg.
“Mida rohkem erinevaid tervisespordivõimalusi, seda parem, kahjuks ei jätku Hiiumaal kõikidesse treeningrühmadesse osalejaid,” tõdes Rosenberg. Üheks põhjuseks, et eritreeningud on kallid, ja kui rühmaga alustades ongi saal rahvast täis, siis mõne kuu pärast tavaliselt osalejaid napib.
Tutvustav zumbatreening toimus projekti “Vaimse ja füüsilise tervise edendamine Kärdla tööealise elanik­konna hulgas” raames, mida rahastab Euroopa sotsiaalfond meetmest “Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine”.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411