Teisipäev, mai 8, 2012
 

Koolieelikud avasid AveVita! hooaja

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Samal ajal, kui abiturientidel algas emakeele riigieksam, olid Hiiu maakonna koolieelikud luuletaja Ave Alavainul külas.
Lapsed küsisid hoolega, aga kuna mudilased ei suuda kaua paigal püsida, siis maja vaadatud, kirjaniku jutt kuulatud, kippusid koolieelikud juba õue. Nii avasid nad AveVita! aias lustides keskuse suvehooaja. “Tulge ikka tagasi, kas koos vanemate või suvehiidlastega,” kutsus Ave Alavainu lapsi teele saates.
“Esimest korda oli mul kohtumine nii suure hulga väikeste lastega. Kokku­saamine oli minu jaoks teistsugune ja ma tundsin end kohmetuna,” tunnistas luuletaja pärast kohtumist.
Ta lisas, et lastele kirjutamine pole tema ala, sest vajab erilist koolitust – nii ongi tal väiksematele lastele pakkuda vaid neli-viis luuletust ja mõni muinasjutt.
“Mul on nii suur respekt laste vastu,” ütles Alavainu. “Lastega peab valvas olema, sest nad on terane seltskond.”
Kärdla lasteaia õppeala­juhataja Ingrid Prikk rääkis, et lapsed kuulasid huviga luuletaja juttu. Alavainu näitas mismoodi näevad välja käsikirjad ja selgitas, kui oluline on raamatu ilmumise puhul kunstnikutöö ja kirjastaja leidmine ning kinkis lastele ja õpetajatele oma lasteraamatu “Seitse lugu inimesekssaamise teelt”, mis autogrammiga varustatud.
Eesti lugemisühing sai tänavu 20. aastaseks ja selle tähistamiseks korraldaski Kärdla linna lasteaed  kohtumise kodusaare luule­taja Ave Alavainuga. Koolieelikute külaskäiku toetas Eesti Kultuurkapital.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411