Reede, mai 18, 2012
 

Käina, Verona, Mantova ja Hannoveri õpilased uurivad vett

Grete Kivi
Tänapäeva kooli­hariduse võtmesõnadena kuuleb järjest sagedamini mõisteid: suhtlemisoskus, uurimus, avastusõpe, arutlus – just nende oskuste arendamist koolis toetab projektitegevus.
Käina gümnaasiumi 10. klassi õpilased teevad koostööd Saksamaa ja Põhja-Itaalia õpilastega rahvusvahelise Comeniuse projekti EUWAPOL ehk European Water Pollution raames.
Projekti fookuses on vesi ja sellega seonduvad probleemid erinevates Euroopa riikides. Käina kooli õpilased analüüsisid ja võrdlesid Hiiumaa eri piirkondade kaevude vee kvaliteeti.  Kõrvale ei jäänud ka Kärdla arteesiakaevude vesi ja mereranna olukord.
Kuna Itaalia on rikas skulptuuride poolest, on Verona ja Mantova õpilaste uurimisobjektiks on happevihmade poolt skulptuuridele põhjustatud kahjustused.
Saksamaa Hannoveri kooli õpilased aga tegelevad jõgede üleujutuste poolt tekitatud probleemide analüüsiga.
Meie projektipartnerid külastasid Eestit ja Hiiumaad möödunud nädalal. Projektitegevuste tähtsaimaks ettevõtmiseks oli 2. mail Käinas toimunud õpilaskonverents, kus partnerid tutvustasid oma uurimusi ning koos vaadati-kuulati õpilaste esitlusi ja ettekandeid. Meie partnerid olid üllatunud analüüsitud kaevuvee pehmusest, suurt huvi pakkus neile meie koolitundide külastus ja Ristna looduskeskuse Merekaubamaja.
Aitäh tublidele Käina õpilastele, õpetajatele ja koolitöötajatele, Hiiumaa muuseumi direktorile Urmas Selirannale, Soera talumuuseumi perenaisele Õie Laksbergile ning Suuremõisa noorte- ja huvikeskuse töötajatele. Selline koostöö annab tõhusa lisaväärtuse õppetundides omandatule.

ENE URMAN
projektijuht

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411