Reede, mai 18, 2012
 

Hiiumaal alustab jalgpalli Rahvaliiga

Alates sellest nädalavahetusest tiheneb saare jalgpallimängude graafik olulisel määral – algab 20 mängust koosnev Rahvaliiga hooaeg.
Lisaks harjumuspärastele Eesti meistrivõistluste kolmanda ja neljanda liiga mängudele, kus osalevad vastavalt Kärdla Linnameeskond ja Kärdla LM Dagöplast, alustab Eesti viies liiga ehk Rahvaliiga.
Rahvaliiga on jaotatud regionaalsel põhimõttel 16 alagrupiks ja üheks naiste alagrupiks. Hiiumaa alagrupis on viis meeskonda, mis tähendab ühtekokku 20 omavahelist kohtumist.
Oma satsi on välja pannud Kärdla, Tubala, Käina, Valgu ja Emmaste. Hooaja avab mäng kahe kaugeima kandi vahel, FC KPJP kohtub laupäeval kell 11 Kärdla staadionil Emmaste FCga.
“Rahvaliigas otsustasime osaleda just eelkõige sellepärast, et saaks mängida ka kaugema otsa inimestega,” selgitas Emmaste mängija Tauno Küttim, kes õpib Käina gümnaasiumis.
“Meie külas pole palju inimesi, mistõttu oleks võistkonnad väikesed, aga kui nüüd mängida teiste Hiiumaa tiimidega, annab see meile võimaluse rivistada võistkond täiskoosseisus,” lisas ta.
Kärdla meeskonna ehk FC KPJP esindaja Marko Nurk ütles, et nemadki osalevad selleks, et saaks jalgpalli mängida. “Meie meeskonna ootused on siiski veidi kõrgemale seatud, soov on pääseda Hiiumaa alagrupist edasi finaalturniirile, mis toimub septembris,” lisas Kärdla ühisgümnaasiumis õppiv Nurk.
Emmaste esindaja Tauno Küttim jäi veidi tagasihoidlikumaks: “Tiimi praegune eesmärk on mängida korralikult ära kõik kaheksa mängu, mis meid ees ootavad. Ootame head suhtumist ja lõbusaid mänge.”
Rahvaliiga esimesed mängud peetakse Hiiumaal sel nädalavahetusel. Teises kohtumises selgitavad  pühapäeval kell 13.30 Tubala palliplatsil tugevama Tubala Tuulikud ja FC Käina. Viimast korda lüüakse pall mängu 28. juulil ja seejärel on võitja selge.
Kuna tegemist on Eesti madalaima liigaga, on ka nõuded väiksemad. Platsi suurus ei pea olema tavamõõtmetes ja mängida võib ka seitse seitsme vastu. Suluseisu ei fikseerita, ülejäänud reeglid on samad nagu tavamängus.
Hiiumaa alagrupi kaks paremat pääsevad septembris mandril toimuvale finaalturniirile. Kes võiks need olla? Küttim pidas rahvaliiga tugevaimaks Valgu võistkonda, kuna paljud seal mängivad mehed on mänginud ka Eesti tasemel mänge. Nurk loodab, et edasi pääseb ka Kärdla.

Hergo Tasuja

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411