Teisipäev, aprill 17, 2012
 

Värskeid tomograafiuudiseid Hiiumaa haiglast

Erakogu
Hiiumaa haigla kompuutertomograafi ostmiseks käib riigihange, Hiidlaste koostöökogu toetussumma kasvab tasapisi ja kompuutriruumi ehituse jätkamiseks ootab haigla EASi otsust.
Hiiumaa haigal peaarst Gennadi Aavik rääkis, et maikuu lõpus selgub, kas Ettevõtluse arendamise sihtasutus rahastab kompuutriruumi ehitust.
“Summa on meie jaoks suur – umbes 30 000 eurot. Siiani oleme kompuutri­ruumi ehitanud omaosaluse piires, rohkem teha ei tohi, kuni rahastamise osas otsus tehtud pole,” selgitas peaarst.
Kui raha eraldatakse, saab ruumi kuu ajaga ehk juuni lõpuks valmis.
9. aprillil kuulutas Hiiumaa haigla koos Hiiu maavalitsusega välja riigihanke tomograafi soetamiseks. Hanke lõpptähtaeg on 23. mai ja kompuutertomograafi eeldatav maksumus 258 000 eurot.
“Kui kõik positiivselt laheneb, peaksid hiidlased juuni lõpus või juulikuu jooksul ka kauaoodatud tomograafi kätte saama,” hindas Aavik.
4. aprillil laekusid Hiidlaste Koostöökogu eriarvele aastase deposiidi intressid 2520.93 ulatuses. See tähendab, et algselt aasta tagasi deposiiti paigutatud 145 858.87 eurot on nüüdseks kasvanud 148 743.09 euroks.
Eelmise aasta jooksul juurdelaekunud annetused summas 3115.36 eurot on deposiitarvel aasta algusest ja see raha vabaneb deposiidilt aprilli lõpus.
Riik panustab Hiiumaa haigla tomograafi ostuks 150 000 eurot.
Tomograafile aitasid raha koguda ETV Jõulutunnel üldrahvaliku annetusliini kaudu, Swedbank läbi oma annetuskeskkonna, hiidlased ja Hiiumaa sõbrad annetustega otse MTÜ Hiiumaa Koostöökogu eriarvele ja Hiiumaa haigla arvele ning hiidlased läbi erinevate annetussündmuste: jõulukontserdid, noorteüritused, kohvikutepäev jt.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411