Teisipäev, aprill 24, 2012
 

Tulemusliku narkoreidi tellisid Haapsalu kutsehariduskeskuse juhid

Haapsalu politsei korraldas esmaspäeval ja teisipäeval Läänemaa koolides narkoreidi, tuvastades tosin uimasteid pruukinud õpilast.
Kool, kus narkootikumide tarvitajad tabati, oli Haapsalu kutsehariduskeskus. Kooli direktori asetäitja Rene Reinola ütles, et juba teise narkoreidi sel õppeaastal tellis kool ise narkootikumide tarvitamise tõkestamiseks: “Meil on õpilasi üle Eesti ja me ei taha, et meie kool oleks koht, kus saab vabalt narkootikume tarvitada.” Kontrollile kaasatud vastava väljaõppe saanud teenistus­koerad märgistasid esmalt 23 noort, kellel võis olla kokkupuude uimastitega või kes olid tarvitanud narkootilisi aineid. Hiljem ilmnesid uimastite tarvitamise tunnused 12 noorel, kellest üks oli alaealine.
Haapsalu politseijaoskonna juhi Margus Kaldma sõnul oli ta selliseid tulemusi nähes sõnatu. “Muretsema paneb asjaolu, et selline suur hulk tarvitamistunnustega noori tabati ühest haridusasutusest. Eelmisel aastal tabati aasta jooksul Läänemaal kokku üldse 34 tarvitajat,” tõi Kaldma asja tõsiduse illustreerimiseks näite.
Hiiu Lehe andmetel oli 12st narkootikume tarvitanud noorest kolm pärit Hiiumaalt.
Politsei alustas uimasteid tarvitanud noorte suhtes menetlust.

BNS/HL

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411