Neljapäev, aprill 5, 2012
 

Töötud tahavad tööd teha

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Käina valla töötud korrastasid Kassari puhkeala, olid abiks Samaaria misjonis ning lähevad muinsuskaitsealuseid haua­tähiseid korrastama.
Käina vald koos töötukassaga on leidnud võimalusi töötute kaasamiseks ja nende ettevalmistamiseks uuesti ametisse asumisel. Valla sotsiaal- ja haridusnõunik Kairi Hiis rääkis, et kümne projektis osalenu kaasabil on heakorrastatud mitmed avalikus kasutuses olevad Käina valla paigad.
Nii näiteks on tundmatuseni muutunud Kassari Sääretirbi supluskoha ümbrus, kust võeti maha mände, võsa ja kuivanud kadakaid. Töid juhendanud Kassari külavanem Toivo Platov rääkis, et nad on juba 22 päeva tublisti tööd teinud ja nüüd vaatavad veel viimast korda ranna-ala üle. Puid ja põõsaid harvendades koristati ka kadakate vahel leiduv praht.
“Mulle meeldib, et mitmeid aastaid unarusse jäetud ja võssa kasvanud suvituskoht saab lõpuks korda,” ütles Platov. “Tegijatel endil ja teistel ka ilus vaadata.”
“Sellist tööd olen varemgi teinud, tööharjutusel midagi kaelamurdvat teha ei palutud. Hea näha, et meie töö kannab vilja,” ütles tööharjutusel osalenud Raivo Koor. Varemalt nii traktori kui autoroolis istunud ja saekaatris töötanud mees nentis, et Käina kandis sellist tööd praegu ei pakuta. “Vanus on ka selline, et ei taha kodust kaugele minna ja kodus on samuti tegemist,” ütles Koor.
“Tööd tahaks tõesti teha,” ütles ka teine tööharjutusel osalnud Ene Kurisoo. “Mul on hea meel, et vald pakkus võimalust kodust välja tulla ja natuke raha teenida. Nüüd vaatan Kassarisse tulles randa hoopis teise pilguga,” lisas Kurisoo.
Töötute abikäsi läks tarvis ka MTÜ Samaaria Eesti Misjoni Hiiumaa osakonnas, kus nende juhendajaks oli Ingrid Purge.
Ees ootavad veel muinsus­kaitsealuste hauatähiste puhastamine, värvimine ja heakorratööd Käina kalmistul, kus juhendajaks on Malle Tikerpuu.
Käina valla tööharjutuse projekt kestab kokku 400 tundi. Projektijuht on Kairi Hiis. Tööharjutuse teenust rahastatakse riigieelarve vahenditest ning Euroopa Liidu sotsiaalfondi vahenditest.
Käina vallas on registreeritud töötute arv vähenenud 2010 aastaga võrreldes 151-lt 85-le.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411