Teisipäev, aprill 17, 2012
 

Postkaart Valgest Majast

Repro
Rahvusringhäälingu teatel oli vabariigi president Toomas Hendrik Ilves möödunud nädalal visiidil ja ringsõidul Ameerika Ühendriikides.
Ühel kohtumisel olid kesksel kohal küberturbe probleemid, mis on kujunenud maailmas riikide julgeoleku tagamise oluliseks osaks.
Kuigi delegatsiooni koosseisu ei avaldatud, võis arvata, et sellise teema puhul peab presidendi meeskonnas olema vabariigi selle ala tippspets ja selleks on riigi infosüsteemide ameti (RIA) peadirektori asetäitja küberturbe alal Toomas Vaks.
Toomase abikaasa, proua Signe Vaks oma kodust Tallinnast: “Jah, Toomas tuuritab praegu USA-s. Püüab tõsta Eesti tuntust ja mainet laias ilmas. Kodus pere jaoks aga jääb aega vähe, alati lennus iga ilmakaare poole…”
Mis parata. Ükskord koos perega Kärdlasse isakoju saabudes sai ta otsemaid kiirkorras käsu tagasi tõtata, et kuhugi kauglennule jõuda. Ka Käina lähedale Nasva külla kerkinud suvekodu rajamisele on valla elanikeregistris olev mees ise harva kätt külge panna saanud.
Eile saabus kinnitus ka Ameerikast: allakirjutanu abikaasa Hilja sai otse Valgest Majast postkaardi tervitustega Toomaselt.
Lähemalt tutvustasin põlishiidlase Arvo Vaksi (1944–2000) poega Toomast (40) Hiiu Lehe lugejaile läinud aasta 18. novembri numbris.
Enne praegust ametit töötas Toomas Vaks Swedbanki süsteemis, tegutsedes enamasti pankade turvaprobleemidega. Mees on ise lausunud, et senised kogemused turvalisuse ja riskijuhtimise valdkonnas ning rahvusvaheliste tiimide juhtimisel on seatud ülesannete täitmiseks kasulikud.
Tulemused on ilmselt head, sest juba on väidetud, et Eesti küberturve ja Šveitsi kellad on maailmatasemel.
Nimede kokkusattumise tõttu aga olid seekordsel reisil kõrvu nimekaimud Toomased.
Üks mulk, teine hiidlane.

VALTER VOOLE

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411