Reede, aprill 27, 2012
 

Meie rallimehed rebisid rahvasprindis esirinda

Egon Tinno
Hiidlastest rallisõitjad noppisid poodiumikohti ja karikaid nii Haapsalu kui ka Rapla rahva­sprindil.

Haapsalu rahvasprindilt tulid hiidlased 14. aprillil koju kahe karikaga. Rainis Kallas saavutas SU klassis (nõukogudeaegsed autod) teise koha ja Argo Nurs jäi ML (Moskvitš) arvestuses kolmandaks. Rajal oli ka Peeter Kaibald, kes oli 2WD-S klassis 19.
“Sõit sujus üldjoontes hästi,” rääkis Nurs. Kahjuks ei töötanud olulistel kiirendustel tema võistlusmasinal korralikult karburaator. Väga olulist rolli mängis aga ka rehvivalik, millega Nurs seekord täppi pani.
Kallas oma sõiduga rahul polnud: “Mul oli reaalne võimalus saada esikoht, aga viimases voorus suri auto kaks korda välja kuna jagaja sai märjaks.”
Haapsalu rahvasprint oli Lääne regiooni meistrivõistluste teine, ühtlasi ka Hepa karikavõistluste neljas, Moskvich Liiga sprindikarika kolmas ja Moskvich Liiga suure karika teine etapp.
Oma oskused pandi proovile Haapsalu linnas 2,8 km rajal. Rajakatteks oli 85 protsendi ulatuses asfalt ja ülejäänu osas kruus.
21. aprillil aset leidnud Rapla rahvasprindil saavutas esimese koha ML klassis Ago Eller, teiseks jäi Argo Nurs. SU klassis sai kolmanda koha Rainis Kallas.
Nursi sõnul vedas seekord teda alt rehvivalik: “Kasutasin väga kitsaid rehve. Kui rada märg oli, siis see valik õigustas end, kuid viimases voorus rada kuivas ja oleksin pidanud alla panema laiad rehvid. Samas Ago oli nii kiire, et teda ma arvatavasti püüdnud niikuinii poleks,” rääkis Nurs. “Eller oli igati võitu väärt, sest on sellele spordialale väga pühendunud.”
Ka Kallas kurtis, et eksis rehvide valikuga: “Mind edestanud kahel võistlejal oli tugev eelis see, et nad sõitsid ühe autoga ning rehvid olid juba soojaks sõidetud – sealt ka kiirem tulemus.”
Rapla rahvasprint läks kirja Hepa karikavõistluste viienda, Lääne regiooni meistrivõistluste kolmanda ja Eesti autospordi liidu karikavõistluste teise etapina.
Võidu sõideti kahekilomeetrisel asfalteeritud rajal.
Argo Nurs pürgib esikohtadele
Lääne regiooni meistrivõistluste üldarvestuses jagab Nurs praegu ML klassis Urmas Roosiga esimest kohta, mõlemal on 30 punkti. Eller on 24 punktiga kolmandal kohal.
Kallas jagab SU klassis kolmandat-neljandat kohta Haapsalust pärit Madis Kruusmaga.
Eesti Autospordi liidu Rahvasprindi karikavõistlustel on Nurs üldarvestuses ML klassis esikohal 33 punktiga, talle järgneb Eller 31 punktiga.
Argo Nursi sõnul ei toimu tänavu Hiiumaal ühtegi autospordiüritust, seega lähim võistluskoht hiidlastele kaasaelamiseks on Noarootsi, kus 2. juunil toimub rahvaralli.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411