Teisipäev, aprill 3, 2012
 

Kohus määras koeratapjale minimaalse karistuse

Kohus karistas Rein Remmelkoort, kes Suuremõisas tulistas õhupüssist oma naabri, Eva Litorelli väikest koera Robi ja põhjustas looma piinarikka surma, 20eurose rahatrahviga.
“Hea, et seda kurba juhtumit üldse menetleti ja inimestele anti sõnum – loomavaenulikud teod on taunitavad ja ka karistatavad. Julgen arvata, et mitte väga ammu ei oleks Hiiumaal väärteomenetlust algatatudki,” ütles Hiiumaa loomakaitsja Kadri Taperson kohtuotsust kommenteerides.
Samas jäi ta karistuse määra suhtes eriarvamusele: “See summa on koera elu ja tema perenaise leina eest väike hind kui seda üldse kuidagi rahaga mõõta saab. See oli nüüd viisakas vastus, tegelikult tahaksin veel palju muud öelda selle väikese, ara inimese õela ja moraalitu teo kohta.”
16. detsembril kirjutas Hiiu Leht, et politsei otsib koera tapjat.
Politsei algatas antud juhtumi kohta väärteomenetluse Loomakaitseseaduse § 66 ‘2 lg 1 tunnustel. Kärdla konstaabli­jaoskonna juht, komissar Avo Kail ütles, et kui laskja tabatakse, võib talle karistuseks määrata kohtuvälise rahatrahvi kuni 200 trahviühikut st kuni 800 eurot. Süüteo eest võidakse lisakaristusena kuni kolmeks aastaks ära võtta loomapidamise õigus.
Politsei sai mehe, kes koera tulistas kätte jaanuaris. Kärdla politseijaoskonna juht Avo Kail ütles, et ülekuulamisel tunnistas isik oma süüd ja nüüd tuleb tal oodata toimepandud teo eest karistust.
Koer, kelle südame ja kopsud õhupüssikuulid läbistasid, piinles üle ööpäeva enne kui suri.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411