Reede, aprill 13, 2012
 

Kaalu Kirme ilmunud raamat ei jää viimaseks

Repro
Esmaspäeval esitleti Niguliste muuseumis sarja “Eesti kirikute sisustus” kolmandat raamatut “Kirikuhõbe uusajast tänapäevani”, mille autoriks Tallinna ülikooli emeriitprofessor Kaalu Kirme (83).
Kaalu Kirme on aastaid uurinud Eesti ajaloolist metallikunsti ja rahvaloomingut. Kirme, kes Hiiumaalt küll esitlusele ei pääsenud, ütles, et selle raamatu kokkusaamiseks kulus paar-kolm aastat uurimistööd.
Täpset arvestust ta oma raamatute kohta pidanud pole, kuid pakkus, et neid on nüüdseks ilmunud juba üle kümne. Seegi raamat ei jää autori sõnul viimaseks. “Mul on plaanis memuaarteose kirjutamine. Üks mälestusteos on mul juba ilmunud, aga uus raamat saab olema põhjalikum,” lubas Kirme.
Äsjailmunud “Eesti kirikute sisustus” käsitleb Eesti luterikirikute hõbevara ning koosneb sissejuhatavast osast, sakraalhõbeda arenguloost läbi viie sajandi ja esemete valikkataloogist. Ladusalt kirjutatud ja rikkalikult illustreeritud teos on mõeldud nii kunstiteadlastele kui ka laiemale publikule.
Raamatu on toimetanud Anu Mänd ja Anneli Randla, kujundanud Sirje Ratso ja fotodega varustanud Stanislav Stepaško. 176 lk, kõvas köites.
Sarja “Eesti kirikute sisustus” annab muinsuskaitseamet välja riikliku programmi Pühakodade säilitamine ja areng raames. Raamatu kirjutamist on toetanud Eesti kunstnike liit.
Samas sarjas on varem ilmunud 2008. aastal keskaegseid altaririistu käsitlev “Kirikute hõbe­vara” (autor Anu Mänd) ja 2009. aastal keskaegseid ristimiskivisid käsitlev “Ristimise läte” (autor Merike Kurisoo.)

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411