Teisipäev, aprill 3, 2012
 

Hiiumaa ametikooli õpilaskodu lüüakse läikima kui prillikivi

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Lisaks Hiiumaa ametikooli peahoone restaureerimisele tehakse ­ka 32aastane õpilaskodu Euroopa Liidu ja Eesti riigi toel põhjalikult korda. Keldri väljaehitamiseks otsitakse lisaraha.
Nii põhjalikku remonti pole 1980. aastal valminud hoone veel näinud. Augustikuuks saab maja uue kuue ja kaasaegse sisu, kahjuks küll loodetust veidi väiksemas mahus.
Esialgu oli planeeritud rekonstrueerida kogu hoone, võttes puhkeruumidena kasutusele ka keldrikorruse, kuid kõigi tööde tegemiseks raha napib. “Kärpeid teeme keldrikorruse viimistluse arvelt ja otsime nendeks töödeks lisarahastust,” selgitas õpilaskodu renoveerimise projektijuht Kati Kukk.
Hea uudis on see, et 60 kohalises õpilaskodus luuakse esmakordselt võimalus ka liikumispuudega inimeste majutamiseks.
Teisipäeval kogunes Hiiumaa ametikooli (HAK) ühiselamu juurde komisjon, mis tegeleb ühiselamu renoveerimisega. Kokkusaamisel osalesid peatöövõtja EBC Ehitus AS esindaja Indrek Varris, alltöövõtja Haasoja OÜ esindaja Uko Oja, omanikujärelevalve P.P. Ehitusjärelevalve OÜ esindajad Marten Pikaru ja Mart Kaups, HAKi direktor Ülo Kikas ja projektijuht Kati Kukk.
Järjekorras teisel kokkusaamisel arutati ehitustööde alustamise ja ajagraafikuga seotud küsimusi. Kukk ütles, et peatöövõtja täpsustab tööde ajagraafiku 3. aprilliks. Õpilaste vastuvõtmiseks valmis peab maja olema 21. augustiks.
1980. aastal valminud ja kapitaalselt remontimata hoonel parandatakse katus, välis- ja siseseinad, laed, põrandad, trepid, uksed, aknad, vahetatakse välja sanitaar- ja köögitehnika ning mööbel. Ka kõik seadmed, võrgud jm süsteemid uuendatakse.
Peatöövõtja ASile EBC Ehitus teevad alltöövõttu Hiiumaa ettevõtjaid OÜ Berku Eritööd, OÜ I V Elektritööd, OÜ Haasoja ja AS G4S.
Ehitustööde riigihanke viis läbi Riigi Kinnisvara AS.
Ehitustööde maksumus ilma käibemaksuta on 606 400 eurot, koos käibemaksuga ligi miljon eurot.
HAKi õpilaskodu renoveerimist toetavad Elukestva Õppe Arendamise sihtasutuse Innove vahendusel Euroopa Liidu regionaalarengu fond ja Eesti riik.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411