Reede, märts 30, 2012
 

Suuremõisa loss saab soojapidavaks

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eesti uhkeimas barokklossis, mis on koduks Hiiumaa ametikoolile, saab restaureerimise käigus uuendatud kõik, mis aitab energiat säästa.
Sügisel alanud tööde käigus vahetatakse lossi katus, küttesüsteem, uksed ja aknad. “ Uuendame kõik mis on seotud energia kokkuhoiuga,” ütles Hiiumaa ametikooli direktor Ülo Kikas.
Juba käivad lossi keldris ettevalmistused küttesüsteemi vahetuseks, tehakse kanaleid ja neisse paigaldatakse torusid. Keldril on uued aknad juba ees, need on vaid vaja tihendada. Katusest on valmis kaks kolmandikku. Ülejäänud majas teevad ehitajad erinevaid ehitustöid: kus vahetatakse aknaid, kus radiaatoreid. Osa lossi akendest on restaureeritud juba varem.
Remont segab natuke
Ehitustööde jälgi on näha kõikjal maja ümber ja ruumides sees. “Remont mingil määral segab õppetööd, aga üldiselt oleme saanud ehitajaga tööjärje kenasti kokku leppida,” ütles koolijuht.
Koolijuhi sõnul on koolipere jaoks kõige ebameeldivam küttesüsteemi torude vahetus kõikides ruumides. “Need tööd algasid juba praegu, õppetöö ajal, ja nii kolimegi praegu pidevalt ühest ruumist teise,” selgitas Kikas.
Ehituse peatöövõtja on Ehitus 5ECO OÜ/Silindia OÜ. Kuna ametikooli üks erialasid on restaureerimine, siis on õpilased saanud ametit õppida omaenda kooli restaureerimist vaadates ja proovides. “Üht-teist on saanud meie õpilased ka praktika korras teha ja sellest on olnud õppeprotsessis abi,” kinnitas Kikas
Augustiks valmis
Hiiumaa ametikooli peahoone ja äsja alanud õpilaskodu remont peaksid tehtud saama augusti teiseks pooleks. Septembris peavad mõlemad majad juba käiku minema. Koolijuht ütles, et töid korraldab Riigi Kinnisvara AS ja ehitustööd on graafikus.
Hiiumaa ametikooli peamaja, Suuremõisa lossi ja õpilaskodu omanik on haridus- ja teadusministeerium. Remondiraha eraldati Eesti riigi saastekvoodi müügist ehk nn CO2 rahast. Kummagi hoone restaureerimiseks kulub umbes miljon eurot ehk ligi 16 miljonit krooni.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411