Teisipäev, märts 13, 2012
 

Maalinna mälumängurid jätsid Pühalepa kolmandaks

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Menuka Kärdla mälumängu võitis võistkond Maalinn koosseisus Merle Kääri, Margit Soone, Krista Luuk ja Toomas Põllu. Pühalepa kõvad kilvarid jäid kolmandaks.
Terve talve kestnud rahvarohke Kärdla mälumäng sai punkti reedel Rannapaargus, kui selgusid kuue vooru lõplikud tulemused.
Esikohavõistkond, kus pooled mängijad maalt st Emmastest, pooled linnast ehk Kärdlast, kogusid 189 punkti. Napi kahe vähempunktiga tuli teiseks Hiiumaa militaarajalooselts. Pühalepa võistkond, kel üle-eestilise Maakilva superfinaalidesse tihti alati asja olnud, jäi seekord kolmandaks.
“Maakilvas on lihtsam, seal on raskemad ja loogilisemad küsimused ja vastusevariante tuleb võistlejatelt vähe,” selgitas Hergo Tasuja Pühalepa võistkonnast. Tema sõnul on Kärdla mälumäng teise suunitlusega, seltskondlik ja rohkem rahvamäng.
Võiduvõistkonna salarelv
Kääri väitis, et nende võistkonna salarelvaks oli ainus meesvõistleja. Ta meenutas, et teda ennast kutsus võistkonda Margit Soone. “Mina omakorda võtsin Emmastest kaasa veel ühe targa mehe, Toomas Põllu.”
Parimat küsimust võiduvõistkonna liikmed välja tuua ei osanud, komistuskivideks aga osutusid kultuuri-, kirjandus- ja kunstivaldkonna küsimused.
Võiduvõistkonna liikmed leidsid, et Kärdla mälumäng oli tore talvine üritus ja meeldiv meelelahutus heas seltskonnas. “Võistlus oli hariv, küsimused huvitavad, kokkuvõttes mõnus meelelahutus,” kinnitas Krista Luuk.
Mälumängus võidavad kõik
Kolmanda koha saanud Pühalepa võistkonna liige Hergo Tasuja kinnitas, et mälumängus on kõik võitjad, sest alati saab uusi teadmisi. Sama seltskond on juba aastaid koos nuputanud: Tiit Kerves ja Urmas Berkmann on Pühalepa võistkonnas mälumängudes osalenud 12 aastat, Jaanus Rohusaar viis ja Hergo Tasuja üheksa aastat. Nemad moodustavad ka Pühalepa Maakilva võistkonna.
“Selles mälumängus on punktivahed ka väiksemad ja kõik teavad enamusele küsimustele vastuseid,” selgita Berkmann kahe mängu erienvusi.
“Küsimused on teistlaadsed ja vahelduseks on see hea – mõnus mäng, kus saab naerda ka oma lolluste üle,” lisas Rohusaar.
Selgub, et kohati olid küsimused isegi liiga kerged ja siis võibki juhtuda, et vastus n-ö vaieldakse valeks. “Lihtsalt ei usu, et nii lihtne vastus võib olla,” selgitas Tasuja.
Kerves lisas, et viimase voorus sai koguni 15 küsimust niimoodi vale vastuse.
“Esimesena oli lehel õige vastus, sellel on joon peal ja panime teise – no oli vale,” kinnitas Berkmann.
Auhinnad sponsoritelt
“Tunne on ülev,” ütles pärast mälumängusarja pidulikku lõpetamist korraldaja Jan Ignahhin. “Rõõmustab, et Kärdla mälumängu toetas üle 20 sponsori. Mul piisas vaid mainida ja inimesed olid nõus toetama,” rääkis Ignahhin.
Ja tõesti, auhinnalaud oli nii rikkalik, et meelepäraseid kingitusi jagus kõigile võistlejaile, aga ka korraldajale tubli teo eest.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411