Teisipäev, märts 20, 2012
 

Leedo saab konkurendi?

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Reisifirma TiiT Reisid OÜ hakkab sel suvel pakkuma lustisõite laidudele, aga vajadusel veab ka Hiiumaa ja mandri vahel reisijaid.
Küsimusele, kas riigilepinguga Lääne-Eesti saarte reisid oma kätte saanud Vjatšeslav Leedo saab sel suvel konkurendi, hakkab ettevõtte juht Tiit Randmaa naerma: “No, ma arvan, et see jutt on turismiinfo naistelt vist…” Sama ei eita ta, et on ettevõtte 9 m pikkkuse ja 0,8 m süvisega üheksakohalise kaatriga Carus P&T valmis sellest suvest ülevedamisteenust pakkuma.
Ajendi selleks sai ta eelmisel aastal Tallinnas turismimessil, kus Eesti hotelli- ja turismikõrgkool EHTE korraldas küsitluse, mis oleks Eesti inimese jaoks n-ö unelmate reis? Vastajad oli täiesti suvalised inimesed ja selgus, et 75 protsenti vastajatest tundis Eestis huvi just Väinamere väikesaarte vastu.
Kuigi kaater, mis seisab Heltermaaa sadamas, oli algul mõeldud rohkem lustisõitude jaoks tekkiski mõte, et seda võimalust võiks ju pakkuda. “Panin meie kodulehele info üles. Kõik raadio­litsensid, turvavarustus, mis teenuse osutamiseks vaja, sai ära tehtud, kooliski käidud. Ega ma muud reklaami teinudki, aga eks meie majutusasutuste kaudu info juba liikus ja sedapidi tuli ka esimene tellimus viia reisijad mandrile.”
“Laevaliini” mulluse avasõidu tegid Moskva muusikud, kes siin igal aastal süva­muusikafestivali Hiiumaa Kojutulek korraldavad ja esinemas käivad. Kuna kontsert toimus õhtul, tahtsid nad ülesõitu, et hommikul Tallinnas lennukile jõuda. “Võtsin nad öösel kell 3 peale ja viisin ära,” kinnitas Randmaa.
Ülesõiduks Heltermaalt-Rohukülasse kulus vaid paar­kümmend minutit. Kaater arendab kiirust kuni 30 sõlme st 55–56 km tunnis. Reisi hinnaks kujuneb edasi-tagasi sõidu puhul u 140 eurot.
“Merd kannatab see kaater hästi, eelmisel aastal käisin sellega Rootsis ja Turu saarestikus,” kinnitas Randmaa.
Sel suvel on Randmaal kavas teha rohkem meresõitusid ja huvilistele laidusid näidata. Kuna kaatriga päris laiu äärde ei pääse, peab kummipaat ka kaasas olema.
“Eelmisel aastal sai kümmekond korda selliseid väljasõite tehtud, aga kuna mul endal on plaan Hiiumaale jääda, mitte Tallinnast asja juhtida, siis tuleb siin ka tegevust arendada ja turiste meelitama hakata,” lisas Randmaa.
Tema hinnangul peaks selline võimalus välisturisti jaoks küllalt eksootiline olema: “Vaikust ja puutumata loodust nagu meil siin ümberringi on ja võimalust laidude vahel merd sõita – seda pole mitte kusagil mujal.”
Praegu on ettevõttel käsil venekeelse tutvustava reklaami koostamine, sest aprilli alguses tuleb Peterburi mess. Reklaam tuleb ka veebi­küljele www.puhkuseestis.ee. “Eks meie reklaami ole ka teistel turismi­saitidel üleval, aga ega uue turismiteenuse käimalükkamine nii kerge pole…” tõdeb ettevõtja.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411