Reede, märts 2, 2012
 

HUPS soovitab

Kuna peagi viieaastaseks saav HUPS on teavitamis- ja nõustamiskeskus, otsustasime Hiiu Lehele pakkuda rubriiki, kus igal reedel kuni suveni välja võtab mõni meie spetsialist sõna ja annab ühe hea soovituse, mis võiks olla noortele või laste­vanematele igapäevaelus tarvilik.

KRISTJAN ARUNURM
HUPSi juhataja

Logopeed KRISTA LEISBERG:  Soovitan kuni nelja-aastaste laste vanematel tutvuda Dr Sally Wardi raamatuga “Terane laps”. Autor on andnud väga põhjaliku ülevaate kõigist väikelapse olulisematest arenguvaldkondadest kuude kaupa ning teinud seda kergesti loetavas ja mõnusas stiilis. Iga arenguetapi järel on näpunäited, mida igaüks saab ise ära teha oma lapse arendamiseks, milliseid mänguasju valida tema lelulaekasse eri arenguperioodidel, mida põngerjas peaks oskama ning mis peaks panema vanemat muretsema ja spetsialistidelt abi otsima.
Dr Ward on kõneterapeut ja tegelenud ka kuulmislangusega lastega. Seega on raamat illustreeritud hulga elustvõetud näidetega, mis kohati tunduvad liiga ilusad, et olla tõsi.
Mõned põhilised märksõnad tema metoodikast on väikelapse tähelepanukeskme jälgimine, vaikne ruum ja individuaalne pühendumine. Olen tema meetodit kasutades ise saanud huvitavaid ideid kõneraskustes lastega kontakti ja ühise keele leidmiseks ning avastanud enda jaoks taas kord tõsiasja, et kõik geniaalne on enamasti lihtne. Soovin mõnusat lugemist ja uusi ideid teilegi!
PS. Raamatut on võimalik ka HUPSi raamatukogust laenutada, lisainfo tel 462 2545.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411