Teisipäev, veebruar 21, 2012
 

Vabariigi aastapäev Hiiumaal

Suurejoonelisemalt tähistavad vabariigi aastapäeva Kärdla, Käina ja Kõrgessaare, tagasihoidlikumalt Emmaste ja Pühalepa vald.
Esimesena alustab Eesti Vabariigi 94. sünnipäeva tähistamist Pühalepa vald: 21.–23. veebruarini on Suuremõisa savikojas projektinädal “Palju õnne, Eesti!”. “Teeme lastega keraamilisi meeneid rahvuslike mustritega,” selgitas valla kultuuritöötaja Klaire Leigri.
Hiiu maavalitsus tunnustab teisipäeval, 22. veebruaril aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel teeneteplaadiga inimesi, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Hiiumaa arengule, samuti muude saavutuste eest, mis toonud au ja tunnustust Hiiu maakonnale.
Aktuse kontsertosas on kavas tantsuetendus, kus astuvad üles Eesti tantsuagentuuri tantsijad koreograaf Rauno Zubko juhendamisel.
Käinas tähistatakse vabariigi aastapäeva kontsert-etendusega, mis algab kolmapäeval, 23. veebruaril kell 16 Käina huvi- ja kultuurikeskuses. Vallavanem Ilmi Aksli annab üle seitse tänukirja, esinevad ansambel Hõbelõng, segakoor Hiiula, naistantsurühm Hiiu Sõlg ja Käina huvikooli tantsuosakonna õpilased Helgi Taelma juhendamisel ning tantsuetendus Eesti tantsuagentuurilt.
Emmaste kooli saalis on neljapäeval algusega kell 12.15 koolirahva poolt aktus ja kontsert Emmaste valla kodanikele. Esinevad Emmaste kooli lauljad, tantsijad ja pillimängijad.
Kõrgessaare vallas on vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert-aktus reedel, 24. veebruaril kell 14 Kõrgessaare vaba aja keskuses. Kontsertosas esineb R. Tobiase nimeline keelpillikvartett.
Aktusel antakse üle traditsiooniline Kõrgessaare valla preemia. Pärast kontsert-aktust järgneb Kõrgessaare vallavolikogu esimehe ja vallavanema vastuvõtt. Kaetud on ka pidulaud.
Kärdla linnavalitsus ootab linnakodanikke 24. veebruaril kell 16 Kärdla kultuurikeskusesse kontsert-aktusele. Esinevad Kärdla kultuurikeskuse koorid ja pidu lõppeb ühise kringlisöömisega.
Hiiumaa spordiliit korraldab 24. veebruaril Kaibaldi suusamatka. Lisainfot saab Jaan Kallismalt.
Eesti vabariigi sünnipäeva tähistatakse ka kõigis koolides ja lasteaedades.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411