Teisipäev, veebruar 14, 2012
 

Uut ja huvitavat Palade looduskeskuses

Palade loodusharidus­keskus pakub sel aastal nii mõndagi uut, aga kokku saadakse ka ammutuntud sõpradega.
Aprillis kutsub keskus maakonna õpilased ja õpetajad maakondlikule keskkonnaalaste uurimistööde konverentsile. Oma töö esitusõiguse SA Tuuru saalis saavad 11 õpilast, parimatele on auhinnad ja preemiareis. Vastavad juhendid jõuavad aasta alguses koolidesse.
Suur looduse päev Soera taluõuel toimub küll esimest korda, aga viimaseks ei jää see kindlasti. Vanal taluõuel kohtuvad uus ja vana, loodus ja kultuurilugu. Osalema ootame lapsi maakonna koolidest, lasteaedadest ja muidugi igast kodust. Koolidele ja lasteaedadele mõeldes paneme vurama bussi, mis lapsed kohale toob ja pärast tagasi sõidutab.
Septembri lõpus esitleme Palade looduskeskuse lähedal olevas metsatukas mängulist õppeväljakut eestimaistest puudest-põõsastest. Valmivad värvilised ja ilmastikukindlad infotahvlid 20 liigi tutvustamiseks. Infotahvel on kujundatud nii, et selle abil saab õppida ja mänge koostada.
Oktoobris ootame lasteaialapsi ja algklassiõpilasi Soera õuele sügist tervitama. Õpime nägema sügisest värvikirevust, meisterdama lehevaipa-kübarat, roose jm.
Jätkuvad ka mullused tegevused
Tänavu jätkab Palade loodushariduskeskus ka juba paljudele omaks saanud ettevõtmistega.
Kindlasti toimuvad lindude loendused, talvituvate veelindude vaatlus, kevadised linnulauluhommikud ja suvine öölaulikute kuulamine. Linnuõpet veab endiselt Merle Kääri.
Linnupesakastide meisterdamine Suuremõisa käsitöömajas sai alguse mullu. Sel aastal on töötingimused paremad, ruumid suuremad ja pesakaste saab Marko Martini juhendamisel meisterdama tulla rohkem õpilasi.
Need, kel lemmikloomaks kala, võivad õppida kalade eest hoolitsemist ja neid nõustab ikka akvarist Leili Kink.
Maikuus korraldab Palade looduskeskus kaks laagrit: RMK Ristna looduskeskuses õpivad loodust ja naudivad laagrirõõme keskuse töös aktiivselt osalenud õpilased ning maakondlik kesk­konnalaager toimub Kõpu koolis. Laagrisse ootame loodushuvilisi lapsi kõikidest maakonna koolidest.
Koostöös Hiiumaa muuseumiga valmistame ette konverentsi Hiiumaa taimestiku uurijatest. Ei jää tulemata ka seenenäitus, ikka seenetark Margit Soone juhendamisel.
Aasta lõpetab jõulumeisterdamine Palade koolimajas asuvas looduskeskuses. Seekord seome ühte loodusliku materjali, tekstiili ja pärlid.
Loomulikult saavad järje loodusõhtud, eelkõige on need kokkuvõtted, pildivaatamised põnevatest reisidest erinevatesse maailmanurkadesse ja kohtumised tuntud loodusinimestega.
Kõik huvilised on jätkuvalt oodatud osalema looduskeskuse õppeprogrammides. Soovijatel palume eelnevalt aeg kokku leppida.
Palade loodushariduskeskuse programmide ja tegemistega saab tutvuda kodulehel  www.palade.edu.ee/LHK ja keskkonnaportaalis www.keskkonnaharidus.ee
Keskuse tegevusi toetavad Pühalepa vallavalitsus ja keskkonnainvesteeringute keskus.

KARIN POOLA
Palade loodus-
hariduskeskuse juhataja

 

Kas tead vastust?
Hiiu Lehes hakkab ilmuma Hiiu saare loodust tutvustav artiklite sari erinevatelt autoritelt. Iga autor küsib lehelugejatelt ühe keskkonnateemalise küsimuse ja paneb välja auhinna. Vastuseid ootame kõikidelt loodushuvilistelt.
Esimese loo kirjutas Reet Kokovkin. Vastused tema esitatud küsimustele palun saata kas postiga aadressil: Palade loodushariduskeskus Palade küla 92301 või meilil hiiuleht@www.hiiuleht.ee  või karin@palade.edu.ee

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411