Teisipäev, veebruar 28, 2012
 

Uus maavanem, kas Riho Rahuoja?

Aina enam liigub Hiiumaal infot selle kohta, et uueks Hiiu maavanemaks võib saada sotsiaalministeeriumi praegune asekantsler Riho Rahuoja.
Vihjeid selle variandi kohta on tulnud mitmelt poolt. Kõrgessaare valla aastapäevapeol osalenud Rahuoja seda võimalust ei eitanud, kuid ei soovinud sel teemal ka veel midagi rääkida.
Hiiumaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees Jaanus Valk ütles, et on kuulnud vähemalt kümmet nime, keda maavanema kandidaadiks pakutakse. Teiste seas ka Rahuoja kandidatuurist.
“Rahuoja on kodurahu inimene, aga kas ta ka väljaspoole Hiiumaa eest seista suudab?” küsis Valk retooriliselt ja viitas, et omavalitsusjuhtidelt selleks kooskõlastust ei küsita.
Mänd liiga jõuline?
Hiiumaa omavalitsusjuhid pakkusid kohe pärast seda kui nad mullu maikuus avaldasid umbusaldust senisele maavanemale Hannes Maaselile, et maavanemaks sobiks Reformierakonda kuuluv Tarmo Mänd.
Kunagi varem Hiiu maavanema ametis olnud Mänd andis neile ka nõusoleku, kuid siis jäi senise maavanema ametist vabastamise protsess väga pikalt, kaheksaks kuuks venima. Väidetavalt ei soovinud isamaaliitlasest siseminister Siim Kiisler enda alluvusse nii jõulist ja paljude sidemetega maavanemat.
Tarmo Mänd ütles, et tema polnud Hiiu maavanem ametist huvitatud, kuid soostus pärast seda kui kohalikud omavalitsejad tema juurde selle sooviga tulid.
Maaseli ametist vabastamine toimus alles tänavu jaanuaris, pärast seda kui Tarmo Mänd leidis endale uue töökoha.
Kas Rahuoja peab maavanemaks saamiseks ka mingisse erakonda astuma, pole teada.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411