Reede, veebruar 17, 2012
 

Triin Salin: Tunnustus tuleb ränga tööga

Laulupealinna saates koos Ott Leplandi ja Kärdla ühisgümnaasiumi kooriga säranud sama kooli abiturient Triin Salin ütleb, et ilma vaevata ei tule midagi, kuid kooli suurusest-väiksusest tähtsam on see kui tubli sa ise oled.
Triin Salin esineb täna koos Kärdla ühisgümnaasiumi koori ja Ott Leplandiga messil Tourest. Samal koosseisul koos koorijuht Timo Ligega on seljataga ülesastumine heategevuslikul kontserdil Solarises ja TV 3 Laulupealinna saates.
Triin ütles, et on tohutult tänulik, et Ott Lepland Kärdlale ja nende koolile sellise võimaluse “pildile” pääseda andis. “Kui me nüüd suudame ka üksi endast jätta hea mulje kui segakoorist, mitte kui koorist, kes koos Otiga laulis, siis ma arvan, et oleme oma ülesande täitnud,” sõnastas ta Tourestil esinemise eesmärgi.
Tunneb end laval hästi
Lava pole Triinule sugugi võõras, ta on aastaid tantsinud Tiina Kaevu tantsustuudio rühmades, rahvatantsurühmas Hiiu Piigad, laulnud kooris ja solistina, viimased kolm aasta juhendanud ise Tt-stuudio tantsurühma.
Tantsuõpetaja Tiina Kaev ütles, et Triin on tubli tüdruk, hästi aktiivne, võtab palju ette ja teeb ka kõik ettevõetu teoks: “Ta on loominguline, tal on huvitavad mõtted ja mõttekäigud. Huvitav noor inimene.”
Mullusel jõulupeol, kooli kõige tähtsamal peol, mille eest vastutab abituurium, pani ta lavale tantsima kaks klassitäit abituriente ja üllatas kogu kooli. Kõik üksteist tantsu, mida laval esitati, mõtles ta ise välja ja kuu aja jooksul õpetas koolikaaslastele ka selgeks.
Õnneks tulid kõik klassikaaslased ideega toredasti kaasa ja õpilasesinduse juht Silvia Teras aitas tõhusalt organisatoorse poole pealt.
Klassiõde Silvia iseloomustas Triinu kui tüdrukut, kellel on palju häid ideid, kes tuleb ka teiste ideedega kaasa ning on alati valmis nende realiseerimiseks tööd tegema. “Ta on hea sõber, alati rõõmsameelne. Temaga pole kunagi igav.”
Kooli huvijuht Vladimir Barinov meenutas, et just Triin oli see, kelle idee järgi korraldati septembrikuus kooli tulnud “rebastele” uhke pidu ilma igasuguse “retsimiseta”. Kärdla Keskväljakul tantsisid siis Triinu juhendamisel nii kostüümides üheksandikud kui abituriendid.
“Triin on tubli tüdruk, aga see lend üldse väga eriline lend, tänavused koolilõpetajad on teinud oma viimase kooliaasta väga eriliseks ka kogu koolipere jaoks,” ütles huvijuht.
Vaevata ei tule miski
Paladel põhikooli lõpetanud tütarlaps ütles, et on väga õnnelik, et valis oma gümnaasiumiks Kärdla ega läinud Noarootsi ega Gustav Adolfi gümnaasiumisse, kuhu ta samuti sisse sai.
Ta meenutas, kuidas Paladel üks õpetaja talle kunagi ütles: siin oled sa Triin Salin, aga Kärdla koolis oled sa mitte keegi.
“Ma võin sellele vabalt vastu vaielda. Ma arvan, et igas koolis on võimalik ennast tõestada. Kärdla kool on selles mõttes siiski väike, et võib olla siin on see isegi natuke lihtsam, aga ilma vaevata ei tule midagi. Tunnustus tuleb ränga tööga,” on Triin Salin veendunud.
Tütarlaps hindas kõik oma Kärdla koolis õpitud aastad eriliseks, kuid: “Laulupealinna saates osalemine jääb eluks ajaks meelde muidugi – see oli midagi sellist, mida ei suuda sõnadesse panna.”
Kevadel ootab koori ees pereheitmine – kooli lõpetab päris suur hulk kooriliikmeid, kuid Triin Salin usub, et koorijuht Timo Lige oskab ka uued tulijad õpetada laulu armastama ja eduka esinemise nimel tööd tegema.
Triin on riigieksamitel valinud eesti keele ja matemaatika, koolieksamiteks kunstiõpetuse ja informaatika ning unistab õppimisest Balti meedia- ja filmikoolis. Teda paelub videodisain, kuid laulmist ja tantsimist tahab ta ka kõrgkooli kõrvalt jätkata.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411