Teisipäev, veebruar 21, 2012
 

Prokurör nõudis tapmissüüga meestele pikka vangistust

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda nõudis neljapäeval Pärnu maakohtu Kärdla kohtumajas tapmises süüdistatavale kahele mehele pikka vangistust.
Prokuröri hinnangul on nii 24aastase Martini kui ka temast aasta vanema Juhani süü tapmises ja omavolilises sissetungis tõendatud ning kohus peaks neile mõistma 12aastase vangistuse. Vaid omavolilises sissetungis süüdistatavale 24aastasele Argole nõudis prokurör kolmekuulist tingimisi vangistust pooleteise aasta pikkuse katseajaga.
Martini ja Juhani kaitsjad leidsid, et nende klientide süü ei ole tõendatud ja kohus peaks nad tapmises õigeks mõistma. Kohus kuulutab lahendi 23. märtsil.
Eeluurimisel kogutud andmetel tungisid Martin ja Juhan tunamullu suvel Kärdlas asuvasse eramusse, ründasid seal viibinud 49aastast meest ning peksid ta käte, jalgade ja ahjuroobiga surnuks.
Martinit süüdistab prokuratuur ka koos Argoga 2009. a alguses Kärdlas toime pandud sissetungis eramusse, kust nad varastasid erinevaid esemeid. Kannatanule tekitati vargusega kahju 42,82 eurot.
Kõiki kolme on ka varem kriminaalkorras karistatud.
Tapmise eest näeb seadus karistusena ette kuue- kuni 15aastase vangistuse. Omavolilise sissetungi eest, kui see on toime pandud grupi poolt ja vähemalt teist korda, võib kohus määrata rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.
BNS/HL

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411