Teisipäev, veebruar 28, 2012
 

Õpetajate streigi ajal Hiiumaa koolides õppetööd ei toimu

Märtsi teisel nädalal toimub õpetajate kolmepäevane streik, millest võtab osa ligi 12 000 pedagoogi üle Eesti.
Praeguseks on teada, et Hiiumaalt osalevad streigis kõik koolid ja ühel päeval toetavad õpetajaid ka Emmaste lasteaia töötajad, kes streigiga ühinevad.
“Kuigi Hiiumaa lasteaedadel pole haridustöötajate liidus oma usaldusisikuid, toetab Emmaste lasteaed õpetajaid,” ütles Hiiumaa haridustöötajate liidu esimees, Kõpu internaatkooli õpetaja Jüri Gurejev.
Hiiumaalt osaleb streigis üheksa haridusasutust. Kõik koolid streigivad 7.–9. märtsini ja Emmaste lasteaed liitub nendega ühel päeval. Hiiumaa haridustöötajate liit koostas ka avalduse, millele kirjutasid alla kõikide koolide usaldusisikud.
“Kuna tööandjad, direktorid, streikida ei tohi, siis on koolide uksed lahti,” ütles Gurejev. Tema sõnul on iga kooli ja lasteaia otsustada, mida nende lastega tehakse, kes streigipäeval kooliuksest sisenevad. Näiteks Palade põhikooli direktor Uno Kõiv rääkis, et nemad saadavad kodudesse teatised. “Loodame saada tagasisidet, kui palju õpilasi tuleb nendel päevadel kooli,” ütles Kõiv. Tema sõnul saab seejärel otsustada nende päevade tegevuste kohta.
Kuna streigipäeval õppetööd ei toimu, ei saa õpetajad streigipäevade eest ka töötasu. Küll on kooli juhtkonnal ja streikijatel võimalik kokku leppida, et see tööpäev tehakse tasa hiljem.
Hiiumaal on esialgselt oma nõusoleku streigis osaleda andnud 139 pedagoogi. Haridustöötajate liidu esimehe Sven Rondiku sõnul selgub täpne streikijate arv streigi avapäevaks. Mitmed Hiiumaa kooli- ja omavalitsusjuhid on kinnitanud, et nad põhimõtteliselt toetavad streikijaid ning loodavad, et õpetajate palk tõuseb.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411