Reede, veebruar 3, 2012
 

Lundver ja Panso saavad kokku Hiiumaa muuseumis

Näitleja Ada Lundveri sünnist möödub 70 ja lavastaja Voldemar Panso sünnist 90 aastat – sel puhul meenutab mõlemat Hiiumaa muuseum.
Hiiumaa muuseumi Pikas majas Kärdla Vabrikuväljak 8 avatakse neljapäeval, 9. veebruaril Voldemar Panso 90. sünniaastapäeva näitus “11 Pansot”. Samal päeval meenutatakse muuseumis armastatud näitlejannat Ada Lundveri, kelle sünnist möödub 70 aastat.
Lundveri kirjust eluteest ja kohtumistest temaga räägib Eve Ester, kes näitab oma 2005. valminud  tõsielufilmi Ada Lundverist. Samuti kommenteerib ta Lundveri osatäitmisi filmides.
“See on tore võimalus neljapäeval muuseumis meenutada Lundveri kui inimest ja reedel vaadata teda mängufilmi “Mis juhtus Andres Lapeteusega?” peaosas,” soovitas Hiiumaa muuseumi peavarahoidja Helgi Põllo.
10. veebruaril kl 21.40 algab saade “Kaadris: Mis juhtus Andres Lapeteusega?” ning kl 22.00 järgnebki mängufilm “Mis juhtus Andres Lapeteusega?” (1966)
Lundver sündis 9. veebruaril 1942 Käina vallas, lõpetas 1964 Filharmoonia õppestuudio ja mängis hiljem mitmekümnes filmis.
Meenutusteõhtu “Ada Lundver 70” toimub aastapäeva Eesti Film 100. raames. Õhtul saab osaleda Hiiumaa muuseumi piletiga, pakutakse teed ja küpsiseid.
Näituse Voldemar Pansost koostas Eesti teatri- ja muusikamuuseum teatrimehe Voldemar Panso 90. sünniaastapäevaks. Näitus annab Pansost kergelt ja humoorikalt ülevaate, lähtudes tema päikeselisest ja naerurikkast loomusest. Kunstnik Virge Loo koomiksilaadne kujundus rõhutab koostajate Kirsten Simmo, Annely Voitka ja Simmo Priksi taotlust tutvustada Pansot teatri- ja filmihuvilistele.
Panso veetis oma tegevuse kõrgperioodil mitmed suved Kassaris. Panso näitusega jätkab Hiiumaa Muuseum Eesti Filmi 100. aastapäeva tähistamist.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411