Reede, veebruar 17, 2012
 

Liinibussid jäid hange kinni

Eile hommikul kell 7.00 väljuma pidanud buss hilines pool tundi. AS Mulgi Reisid regiooni juhataja Martin Kagadze rääkis, et seesama buss läks Laukalt ja Viskoosast tooma inimesi, kes ootasid tee ääres bussi, mis oli hange kinni jäänud Kõpus kell 6.13.
Buss oleks koos reisijatega ilmselt väljumisajaks Kärdlasse tagasi jõudnud, kuid jäi samuti Laukal hange kinni. Kärdlasse jõudis Nurste suunale väljuma pidanud buss alles poole kaheksaks.
Hiiumaa teedel teeb talihoolet OÜ Hiiu Teed. Maan­­­­­teeameti peaspetsialist Hannes Vaidla ütles, et Kõpus hange kinni jäänud bussi puhul oli tegemist juhtimisveaga, ringi pööramiseks oli valitud vale koht. Kell 6 sõitis lumesahk hanges­istuvast bussist mööda, kuid ei saanud aidata, sest selle juht oli läinud külla lumelabidat otsima. Ka ütles Vaidla, et kümme sentimeetrit lund, nagu mõõtmine näitas, ei ole autodele veel mingi takistus. Sellest, et teine buss Laukal lumme takerdus, ei olnud ta veel eile teadlik.
“Teedemeestel on kohustus teha lumetõrje 36 tunni möödudes peale lumesaju lõppu. Kui sellest juriidikast lähtume, on asi “JOKK” ja teemehi milleski süüdistada ei saa,” nentis Kagadze.
Ta soovitas bussireisijatel arvestada, et halvade teeolude korral, paks lumi, libedus, bussid hilinevad või ei sõida üldse. Reisijad võivad helistada telefonidel 511 0774, 452 8950 kl 8-17, et küsida infot bussi hilinemise, või ärajäämise põhjuste kohta.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411