Teisipäev, veebruar 28, 2012
 

Käina vallavalitsus tunnustas harrastusnäitlejat

Tänavustest Käina valla tunnustusesaajatest oli väärikaimas eas õpetaja Ago Täpsi (76), kes harrastusnäitlejana aastakümneid aktiivselt osalenud nii maakonna kui valla kultuurielus.
Käina vallavanem Ilmi Aksli tunnustas vabariigi aastapäeva aktusel kuut vallakodanikku ja ühte haridusseltsi tänukirja ning kingitusega.
Üks tänavustest tunnustustatutest oli harrastusnäitleja Ago Täpsi, kes sai tänukirja pikaaegse külateatrites tegutsemise eest. “Nii parematel kui halvematel aegadel on oluline hoida ergast vaimu. Tunnustame inimest, kes on aidanud vallarahva vaimu erksana hoida. Paljud teavad teda kui pedagoogi, kes on süstinud meisse muusika- ja laulupisikut. Ta on aktiivne vallakodanik, kes osaleb pensionäride tegemistes, esitab meeldejäävad karakterrolle mitmetes näitemängudes, ja teeb ettepanekuid vallaelu parendamiseks,” ütles Aksli.
“Peab ikka kaua elama, et see ka vallas märkamata ei jää,” ütles Täpsi tunnustust vastu võttes oma humoorikal moel.
Ta rääkis, et kõndides õhtuti Käina huvi- ja kultuurikeskuse teisel korrusel on iga ukse tagant kuulda pillimängu. “Ma olen kade nende noorte peale, kellel on sellised võimalused muusikaga tegelemiseks,” ütles ka muusikaõpetajana töötanud Täpsi.
Veel said tunnustuse osaliseks tubli ja tööka suurpere ema ja isa, Ingrid ja Eimar Saar, pereõed Anu Kutser ja Eia Virroja, OÜ AP Geodeesia juhatuse liige, geodeesiainsener Toomas Vikerpuur, vallavalitsuse töötaja Ly Klee ning Kuriste haridusselts.
“Ma ei saa öelda, et Käina vallal läheb hästi, aga võrreldes vabariigi teiste valdadega oleme keskmised,” ütles oma pidupäevakõnes vallavanem. Ta tundis rõõmu uute kerkinud ehituste üle nagu Kassari pood, kohe-kohe valmivad Vaemla tootearenduskeskus ja Dagöplasti Käina tootmishoone.
Käina vald on tublisid vallakodanikke vabariigi aastapäeval meeles pidanud paarkümmend aastat.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411