Teisipäev, veebruar 28, 2012
 

Hundijahile läinud Kaido Kiini preemia võttis vastu abikaasa Krista

Kõrgessaare valla preemiaga pärjatud ettevõtja, OÜ Lauka Saeveski üks omanikke Kaido Kiin ei saanud reedel oma preemiat vastu võtma tulla üpris iseäralikul põhjusel – ta oli hundijahil.
Vallavolikogu esinaine Aili Küttim rõhutas, et valla preemia on suurim tunnustus ja tal on suur au anda see ettevõtjale, kes pikki aastaid väga paljudele valla peredele tööd andnud. “Täname Kaido Kiini suure panuse eest valla ettevõtluse arendamisel ning heatahtlikkuse ja abivalmiduse eest,” luges Küttim ette tänukirja teksti.
Vallavanem Jaanus Valk selgitas aplodeerivale publikule, et Kiin on kirglik jahi­mees ja kuna on viimane nädal hundilaskmislubade realiseerimiseks, ta vaba aja keskusesse vabariigi aastapäeva peole ei jõudnud. See-eest oli kohal Kaido abikaasa Krista, kes kõik õnnitlused, tänusõnad ja lillesülemid vastu võttis.
Veel üks hunt tabatud
Kiini jahikaaslane Eduard Riisna ütles, et Kiin on õige jahimees: “Selle asemel, et pidu pidada, tuleb metsa, et huntide arvukust piirata.”
Täpselt vabariigi aastapäeval jättiski üks susi Laasi metsa oma hingekese, kuid selle laskjaks oli Kiini jahikaaslane Andres Aron. Tegemist oli noore ehk kolmeaastase emahundiga.
Jahti juhtinud Riisna ütles, et tema teada on Kiinil üks hunt ka lastud, see juhtus paar-kolm aastat tagasi Läänemaal.
Kiin on Kõrgessaare jahtkonna vanem ja just sealmail, Hüti kandis ja Pihla rabas, on hundid  toimetamas.
Hundijahiaega on jäänud veel vaid veebruari lõpuni. Hiiumaa jahimeestel aga oli eelmise nädala algul veel realiseerimata kolm hundilaskmisluba viiest. Eilegi olid mehed uuesti metsas hunte “lendu ehmatamas”.
Riisna tunnistas, et aastakümnete jooksul, mil saarel hundijahti peetud pole, on need spetsiifilised oskused üsna rooste läinud ja kolmanda hundi tabamiseks kulus väga palju aega.
Esimesed kaks lasti mullu nagu muuseas, üks metssigade söömisplatsilt, ja teine, vana hambutu hunt, leiti tee äärest lamamas.
Enne seda laskis Hiiumaa “viimase” hundi nüüdseks manalamees Villem Lehtsalu 1971, aastal so enam kui 40 aastat tagasi. Ka too hunt oli väga kõrges eas.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411