Reede, veebruar 3, 2012
 

Heategu: annetatud raha eest lastele takistusrada

Hiiumaa Selveri klientide annetatud 2127 euro eest saavad liikumishäiretega lapsed tervistava takistusraja.
Teisipäeval oli Hiiumaa haiglas pidulik sündmus, Hiiumaa Selveri juhataja Ülle Vann andis ülemõde Riina Tammele sümboolse tšeki 2127 euroga, mis kaupluses haigla lasteosakonna jaoks koguti.
“Kuna inimene teab nüüd, et tema raha läheb oma haigla jaoks, on see muutnud annetamise palju aktraktiivsemaks,” ütles Vann, kelle sõnul oli seekordne toetussumma meeldivalt suur.
Kogutud raha eest soetab haigla laste taastusraviks mõeldud takistusraja, mille lapsed saavad detailidest ise kokku panna. See kujutab endast mitmesugustest kujunditest ja mattidest moodustatud eri tasapindadega kõnnirada.
Liikumishäiretega lapsi ravivad füsioterapeudid Ülle Laarmann ja Dagmar Tarkmees. Mõlemad avaldasid siirast heameelt Selveri kingituse üle, sest siiani sai vahendite nappuse tõttu laste taastusraviga tegeleda, vaid avara ravisaali ühes nurgakeses.
Tarkmehe sõnul võimaldab takistusrada ravida tasakaaluhäireid, lampjalgsust, soodustab lapse üldist motoorset arengut ja suurendab lihastoonust.
Selverites on üheksa aastat iga aasta jõulude eel ja ajal kogutud kampaania “Koos on kergem” käigus haiglate lasteosakondadele annetusi.
Hiiumaa Selver kogus kohaliku haigla jaoks annetusi neljandat aastat. Kampaania kestis 4. novembrist 1. jaanuarini.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411