Teisipäev, veebruar 7, 2012
 

Aasta kultuurisõber Enn Kunila

2011. aasta kultuurisõbra tiitliga tunnustati metseeni ja Eesti kunstimuuseumi kunstisõprade seltsi asutajat Enn Kunilat.
Kultuuriminister tunnustas reedel kolme kultuurisõbralikku ettevõtet ja ettevõtjat, keda ühendab mitme kultuurivaldkonna toetamine.
“Tunnustust on ikka tore saada, aga minu meelest ei ole kõige olulisem mitte tunnustuse saaja, vaid see, mille eest teda tunnustati,” ütles Kunila Hiiu Lehele. “Kultuuri toetamine on ju sisuliselt oma elukeskkonna parandamine ja kui nähakse, et tegijaid tunnustatakse, aitab see asjale kaasa.”
Kõik kolm tunnustuse pälvinut, Enn Kunila, Nordea Pank Eesti ja Nordic Hotels OÜ esitati tunnustamiseks paljude kultuuriorganisatsioonide poolt.
Kunila esitasid tunnustamiseks Hiiumaa kultuurivaldkonna organisatsioonid ja inimesed. “Hiiumaa on minu tegemisi ikka märganud ja see on mulle oluline,” kinnitas Kunila.
Facebooki grupis Hiiumaa Heaks on käimas hääletus, keda esitada Hiiu maakonna teeneteplaadi saajaks. Praeguseks moodustavad esineliku helilooja Erkki-Sven Tüür, Enn Kunila, laulja Ott Lepland ja muuseumi peavarahoidja Helgi Põllo.
Kunila arvas, et kultuuriala edendamine ei ole sport, mida punktidega mõõta, ning maakonna teeneplaate võikski korraga rohkem kui ühe välja anda.
Varem on Kunila teeneid tunnustatud aasta muuseumisõbra nimetuse ja heategevuse eest US Baltic Foundationi auhinnaga.
Kingitused Hiiumaale
Enn Kunila kohta märgitakse, et tema metseenlus ei piirdu mitte ainult kunstiga, vaid ta on toetanud ka hulganisti kultuuritegevusi Eestimaa eri paigus.
Näiteid on mitmeid. Nii kinkis ta mullu Hiiumaale hinnalise kontsertklaveri, mida saab transportida saare eri kontserdipaikadesse ning mis talvitub Kärdla muusikakoolis. Mullu tõi Kunila Hiiumaale kolm väärtkontserti. Suvel laulsid Kärdla kirikus kolm bassi: Jaakko Ryhänen, Koit Soasepp ja Priit Volmer, kaks kontserti andis noor ja andekas pianist Mihkel Poll.
Kuulsust ja tunnustust on kogunud Kunila kunstikogu, mille väärtusi ta jagab kõigi huvilistega paljudel näitustel. Nii olid tema kunstikogu näitused Tallinna Kunstihoones ja “Eesti värvid” Helsingi Taidehallis äärmiselt menukad, samuti nagu mitmed kõrgetasemelised kunstinäitused Hiiumaal. Lisaks on ta kinkinud kooliraamatukogudele kunstiraamatuid, toetanud noori muusikuid, sportlasi, kunstnikke, seltse, Hiiu Folki jne.
Kultuuriminister Rein Lang ütles, et kõik ettevõtted on ühtmoodi olulised, sõltumata sellest, kui palju või mil viisil nad on kultuuri mitmekesistamisse panustanud. Samaväärselt olulised on nii suurürituste toetajad kui ka need, kes aidanud väikest külaseltsi või rahvamaja.
Esmakordselt toimunud tänuvastuvõtule oli kutsutud 110 ettevõtet, kes kõik said kultuuriminister Rein Langilt aukirja, nende seas oli nii suurettevõtteid kui ka väiksemaid organisatsioone. Sündmus toimus reedel nukuteatris.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411