Teisipäev, veebruar 7, 2012
 

14 vaprat hiidlast tantsis 25kraadises külmas

Käina huvi- ja kultuurikeskuse (KHK) tantsuõpetaja Helgi Taelma käis laupäeval 14 tantsijaga Viljandis talvisel tantsupeol.
Tantsijaid oli rahvatantsurühmadest Hiiu Sõlg, Ungrulust, lisaks õpilasi Käina huvi- ja kultuurikeskuse tantsurühmadest.
Pidu 25kraadises pakases kestis koos rongkäiguga umbes poolteist tundi. “Päike paistis, tantsides ei olnud üldse külm,” ütles Helgi Taelma.
Kolmepäevase Viljandi talvise tantsupeo kulminatsioonina astus laupäeval pakaselisel Vabaduse platsil tantsusõõridesse üle tuhande inimese.
14. korda peetud talipeo eestvedajad on algusest peale tahtnud iselaadse ettevõtmisega näidata, et tantsust saab rõõmu ja tervist ammutada igasugustes oludes. Peakorraldaja Vaike Rajaste sõnul pole tegelikult suurt vahet, kas tantsitakse soojas toas või pakaselisel linnaväljakul. “Peaasi, et hing on lusti täis,” sõnas ta.
Laupäevasele suurele ühistantsimisele (pildil) oli end seekord kirja pannud 1006 tantsijat 78 rühmast, mida on mõnevõrra rohkem kui eelmistel aastatel. Kuna tänavu möödub 110 aastat tantsutaat Ullo Toomi sünnist, oli talitantsupeo repertuaar valitud tema 1953. aastal ilmunud raamatust “Eesti rahvatantsud”.
Lisaks said tantsijad osaleda Pärimusmuusika Aida õpitubades, aga ka rahvatantsuansambli Tarbatu kontserdil ja simmanil. Päeva juhtis tuntud tantsuõpetaja Märt Agu.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411