Reede, jaanuar 27, 2012
 

Saates “Õhtusöök viiele” kokkab Kärdla linnapea

Georg Linkov on üks neist viiest hiidlasest, kes TV3 tänavuses saates oma söögitegemisoskusi näitavad.
Kokku tuleb linnapeal saate jooksul valmistada viis erinevat rooga: üllatuseelroog, esimene eelroog, teine eelroog, kolmas eelroog, pearoog ja magustoit. Etteruttavalt võib öelda, et ühe roana pakub linnapea ehtsat hiiu toitu: tuhlist soolasiiaga.
Georg Linkov ütles Hiiu Lehele, et nõustus saates osalema kuna keegi teine linnavalitsusest ei nõustunud. “Peamine põhjus on siiski see, et näidata – olen sama tugev kokk kui Ain Tähiste,” lisas linnapea. Tähiste kokkas samas saates eelmisel aastal.
Linnapea ütleb telesaates enda iseloomustamiseks, et oli eelmises elus sõjaväelane ja viibis palju välislähetustel. Viimati oli ta ÜRO rahuvalvajana Liibanonis, kuid 2009. aastal tuli perekonna rõõmuks koju ja astus ametisse Kärdla linnapeana.
Georg räägib, et praegu on tema elus esikohal abikaasa ja kolm last, kellest kolmas peaks 30. jaanuril avasaate ajaks juba sündinud olema. Abikaasa Kristiga on Georg koos olnud juba 15 aastat, kuid sellest kolm aastat viibis ta lähetustel ja neli aastat Tartus õppimas.
Töö ja pere kõrvalt jagub linnapeal aega ka õppimiseks ja sportimiseks. Eile kaitses ta oma magistritööd. Spordis on tema erilised lemmikud pallimängud ja jooksmine.
Lisaks Linkovile kokkavad saates “Õhtusöök viiele” hiigeltuuleparkide vastu võitlejana tuntud kooliõpetaja Kristi Ugam Emmaste vallast, logopeed ja Orjaku puhkekoha perenaine Maia Jõpiselg ja Arteesia kohviku pidaja Õnne Pärgma, kes mõlemad elavad Käina vallas, ning Pihla turismitalu kokk Riho Reidma Kõrgessaare vallast.
30.jaanuarist 3.veebruarini kokkavad “Õhtusöök viiele” saates hiidlased.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411