Reede, jaanuar 27, 2012
 

Recado Meedia kolis oma majja

Kärdlas tegutsev foto-, video- ja reklaamitooteid ning -teenuseid pakkuv Recado Meedia kolis seniselt rendipinnalt, Reko kaupluse pealt päris oma majja, Valli tänavale, endisesse ARKi hoonesse.
“Täna oleme juba kahte klienti auto registreerimisega aidanud, kuigi ARK on juba poolteist aastat uues kohas, Posti tänaval teedevalitsuse majas,” naljatas Tenno Telvik maja avamispäeval.
Recado Meedia töötajaskond on algusaastate kahelt töötajalt kasvanud neljani, tellimusi tuleb aina rohkem ja tootevalik on oluliselt laienenud. Just seepärast, et kõik see enam ühte-kahte ruumi ära ei mahtunud, tegeles omanik aktiivselt suurema pinna otsingutega.
Suurimaks varaks on töötajad
Kuigi ettevõte on oma teenuste ja toodete valikut pidevalt laiendanud ning kvaliteeti  investeeringuid tehes ja seadmeid soetades parandanud, peab Telvik kindlalt firma suurimaks väärtuseks töötajaid. Kuigi ettevalmistusi oli tehtud juba aasta varem, loeb Telvik firma tegutsemise alguseks hetke, mil Recado Meedias alustas tööd hea käega kujundaja Peeter Roasto. Praegu on ettevõttes lisaks Telvikule endale ja Roastole veel kaks töötajat: müügisekretär Marilyn Tuul ja üsna hiljuti kollektiiviga liitunud väga hea fotograaf Tõnis Kannel. “Tänu Marilynile ja Tõnisele jõuame nüüd tunduvalt rohkem ja enam nii-öelda “kiirabina” töötama ei pea,” lisas Peeter Roasto.
Telvik rääkis, et ettevõtte seadmepark on aastate jooksul kujunenud üsnagi muljetavaldavaks. Alustati paari arvuti, kahe printeri ja kilelõikuriga, üsna pea lisandus tõeliselt kvaliteetsete laiformaatfotode printimiseks mõeldud fotoprinter. Sellega on teostatud suurem osa Hiiumaa muuseumides ja galeriides rippuvaid fotonäitusi. Hiiumaa spetsiifikat arvestades, suhteliselt väikesed trükimahud, mida trükikodades toota kallis, tuli soetada trükikeskus. Suuri professionaalseid seadmeid nagu laminaatorid, lai printer-lõikur ja palju muud leiab Recado arsenalist veel.
Videoteenuse ja teleuudiste kõrvale on sellest aastast käivitatud ka pildistamine nii stuudios kui tähtsündmustel. “Oleme rajanud fotostuudio ning pakume edaspidi üha enam selliseid fototeenuseid nagu passi- ja perepiltide valmistamine. Ühesõnaga kõike, mida saab ühes stuudios teha alates pildistamisest kuni lõppteostuseni, milleks võib olla raamitud foto, pildiga tooted või reklaamkleebis,“ selgitas Telvik.
Toetusteta hakkama ei saaks
Nagu paljud väikeettevõtted on ka Recado Meedia kasutanud alustamiseks ja arenemiseks mõningal määral erinevaid toetusi. Nii sai näiteks kilelõikur ja kujundaja arvuti soetatud EAS-i toega. Oluliste seadmete soetamiseks on abi saadud ka LEADER-programmi ettevõtjatele mõeldud meetmest. Loomulikult on aga suurem osa investeeringutest tehtud oma jõududega. Nii ka näiteks mullu soetatud 1,3 m laiune, ilmselgelt tööruumi kõige suurem aparaat, printer-lõikur, mis maksis päris palju.
Koostöö ja sünergia
Telvik loodab, et Recado Meedia uuest majast saab sünergiline koostööpaik. Lisaks oma kollektiivile on end hoonesse sisse seadmas fotograaf Toomas Kokovkin, kellega plaanitakse üha enam fototeenuste alast koostööd.
Tähelepanu pööratakse ka koolitustele, et harida nii ennast kui ka oma kliente uute võimaluste osas. Korraldatud on foto värvihalduse koolitus, millega plaanitakse jätkata, kuna just värvihaldus on fotode printimise juures üks olulisemaid kvaliteedikomponente.
Loomulikult peab Tenno Telvik hindamatult tähtsaks stabiilset ja rahulolevat kliendibaasi ning neid ettevõttel jätkub. “Viie aasta jooksul on olnud paar sellist klienti, kes pole rahul olnud,” kinnitas ta.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411