Teisipäev, jaanuar 10, 2012
 

Muuseumi korraldatud hiiurootslaste konverents kandideerib auhinnale

Sel nädalal selgub, kas Hiiumaa muuseum pälvib Eesti muuseumite 2011. a teadusauhinna ürituste kategoorias.

Hiiumaa muuseum esitati tunnustamiseks projektijuht Helgi Põllo eestvedamisel mullu augustis korraldatud konverentsi “230 aastat hiiurootslaste väljarändest Ukrainasse” eest.

“Konverentsi sisulise poole eest vastutasin mina, kuid see sai teoks väga tihedas koostöös Kõrgessaare vallaga ja veel mitmete toetajatega. Näiteks Riina Hein organiseeris ise võimaluse jäädvustada aastapäeva tähistavad sündmused filmilindile,” ei tahtnud Põllo kogu au endale.

Riina Heina võttegrupp jäädvustas lisaks 12. augusti konverentsile ka Ristimäel lavastatud hiiurootslaste väljarände teemalise osalusetenduse ning Kõpu tuletorni jalamil kõlanud kontserdi Sofia Joonsilt ja Kristiina Ehinil. Filmitud materjalist filmi tootmiseks küll raha ei saadud, kuid sellest valmib jaanuari lõpuks veebikeskkond.

Eelnimetatud auhinna nominendid on veel Eesti kunstimuuseum ja Tallinna linnamuuseumi filiaal A. H. Tammsaare muuseum. Auhindu antakse üldse välja kümnes kategoorias, 18 muuseumi hulgast selguvad võitjad 13. jaanuaril toimuval auhinnagalal. Päeval toimub Tallinna tehnikaülikooli aulas Eesti muuseumide aastakonverents, kus koos teiste nominentidega on ka Helgi Põllol seitse minutit aega, et projekti tutvustada.

Muuseumiroti konkurss, mille käigus hinnatakse ja pärjatakse näitusi, sai alguse juba 2004. aastal. Teist aastat järjest toimub võistlus laiemal kujul: lisaks jagatakse auhindu ka säilitamise ja konserveerimise, muuseumihariduse, teadustöö (nii trükised kui sündmused), muuseumiarenduse ja turunduse ning muinsuskaitse

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411