Teisipäev, jaanuar 31, 2012
 

Magnus Lõppe moekunst Londoni moenädalal

Paladelt pärit moekunstnik Magnus Lõppe eksponeerib esmakordselt oma loomingut Londoni moenädala raames näitusel “ÖÖ: London Edition”.
Autor ütles Hiiu Lehele, et eksponeerib oma viimase moeprojekti “killukesi” ning “väga väikselt ja tagasihoidlikult” – moeshow asemel on ühes Soho linnaosas asuvas galeriis installatsioon.
“Kolledži kõrvalt ei jõua lihtsalt rohkem,” selgitas Lõppe,  kes äsja lõpetas oma kolmanda kolledžiprojektina kollektsiooni “003”. Näitusele panebki ta mõned esemed sellest.
Lõppe rääkis, et sai “003”  koostamiseks inspiratsiooni meisterfotograaf Irving Penn’i fotodelt.
Penn pildistas 1950-1951 Londonis, Pariisis ja New Yorgis töörõivastes inimesi ja neist fotodest on kokku pandud raamat “Small trades” .
“Olen oma projektiga toonud 1950ndate tööriiete detaile, vorme ja üldist ilmet modernsesse formaalsesse meestemoodi,” selgitas Lõppe.
Esimesed rõivaesemed Lõppe uuest kollektsioonist olid kolledži galeriis näitusel juba eelmisel nädalal. Sealt jõudis ka üks pilt tema mantlist Itaalia moeajakirja Vogue veebiblogisse. Soho ühes äsjaavatud galeriis on eksponeeritud kolme noore Eesti disaineri, Marit Ilisoni, Magnus Lõppe ja Kaspar Paasi tööd, mis on osa Londoni moenädalast. Marit Ilison, kes õpib London Central Saint Martins kolledžis kontseptuaalset ruumi- ja lavakujundust, köitis kolme disaineri tööd ühtseks näituseks, mida siis rahvusvaheline žürii moenädala raames külastab.
Lõppe rääkis, et praegu ongi kiired ajad, kuna 16. veebruariks peab kõik asjad valmis viimistleda jõudma, et “oleks ikka mida näidata”. “Kihvt, et te minu tegemiste vastu ikka huvi tunnete, kuigi praegu ei ole küll midagi väga huvitavat juhtumas, peale kooli,” ütles noormees, kes koju, Hiiumaale, jõuab ehk alles märtsis.
Meesterõivaste disainer Magnus Lõppe lõpetas mullu bakalauruseõpingud Kopenhaagenis ja jätkab magistriõppes Londoni kuninglikus kunstikolledžis (Royal College of Art). Ta on oma kollektsioone näidanud Kopenhaageni moenädalal ning tema saavutuste hulka kuulub noorte disainerite konkursi Designers Nest esikohavõit.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411