Teisipäev, jaanuar 10, 2012
 

Lastekodulastele 24 000 eurot

Foto: Matti Kämärä
MTÜ Hiiumaa Heaks kogus Kohtla-Järve laste eesti keele õppe toetuseks 3949,63 eurot ehk üle 60 000 krooni.

MTÜ juhatuse liige Rinno Lige tänas reedel kõiki lahkeid annetajaid ning teatas, et võtab ühendust lastekodu direktor Juri Tšumeliga, et koos hakata tulevikuplaane arutama. Mis ja kuidas edasi peaks selguma täna õhtuks. 32 lapselise lastekodu direktor soovis muuhulgas, et hiidlased lapsi oma koduesse keeleõppele võtaks.

Raha hakkas MTÜ koguma lastekodulaste eesti keele õppe toetuseks pärast seda kui Kärdla linna esindanud laulja Ott Lepland ning temaga koos esinenud koorid ja solistid TV3 saates Laulupealinn esikoha saavutasid ja 20 000 eurot heategevusraha Kärdlale tõid.

Teiseks jäänud Kohtla- Järvet esindas laulja Tatjana Mihhailova, kes soovis võiduraha annetada lastekodulaste keeleõppeks.

Saatevõidust ilmajäämine liigutas paljude inimeste südant ja lastekodu tabas kingisadu: lisaks hiidlaste saadetud kingitustele kinkis AS Eesti Gaas jõuluks neli 42 tollist telerit, AS Viru Keemia Grupp maiustusi ja MP3 mängijad ja Kiviõli Keemiatööstus 20 000 eurot ehk sama summa, mille võitis ka saates laulupealinnaks valitud Kärdla.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411