Reede, jaanuar 13, 2012
 

Kuus kuud uute ustega ehk riigi üks käsi ei tea, mis teine teeb

Oktoobris CO2 rahaga uued väravad ette saanud Emmaste päästedepoo (pildil) suleb lõplikult uksed tõenäoliselt juba märtsis.
Päästeameti pressiesindaja Reimo Raja ütles, et Emmaste depoo on sulgemisnimekirjas kuigi lõplikku otsust pole veel tehtud.
Emmaste vallavolikogu detsembrikuu istungil ütles valla pearaamatupidaja Aira Lerch, et Emmaste päästedepoo sulgemine on otsustatud. Volikogu liige Avo Kail lisas, et sulgemisotsuse vaidlustamine ei tule kõne alla ning Emmaste päästjad “tõstetakse ümber” Käina ja Kärdla depoodesse.
Riigikogu liige Kalev Kotkas, kes Emmaste depoo töölejäämise eest seisnud, ütles, et niisugune suhtumine on arusaamatu: “Regionaalminister annab depoo arenduseks raha, siseminister paneb kinni. Ja ometi istuvad mõlemad ühes majas kõrvuti kabinettides.”
Kotkas viitas, et depoo sulgemine toob olulise lisakulu valla plastiettevõtjatele: “Tänu sellele, et läheduses on päästedepoo, on meie plastiettevõtete kindlustusmaksed oluliselt väiksemad. Pärast depoo sulgemist maksavad just ettevõtjad selle turvalisuse vähenemise kinni,” kinnitas Kotkas.
Kõrgessaare ja Pühalepa valla päästedepood suleti juba 2008. aastal. Toona tunnistas Hannes Aasma, et pärast seda jäi Kõpu poolsaar n-ö valgesse alasse, kuhu päästjatel kulub appijõudmiseks üle poole tunni. Pärast seda koolitas päästeamet mõned kohalikud mehed päästjates, kuid sellest on vähe abi, kuna Kõpu vabatahtlikele päästjatele antud vana tuletõrjeauto on rohkem remondis kui sõidukorras.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411