Reede, jaanuar 27, 2012
 

Komandod tuleb sulgeda rahapuudusel

Eile tuli päästeameti peadirektoril Kalev Timbergil öelda Emmaste rahvale, et nende päästekomando suletakse, kerge see tema jaoks polnud.
Timbergi sõnum oli, et tema ei taha komandosid sulgeda, kuid muud väljapääsu lihtsalt pole. Põhjuseks, et päästeameti eelarve on viimase nelja aastaga vähenenud viiendiku võrra ja ka sel aastal riigikogu seda ei suurendanud.
Peadirektori sõnul tähendab see, et viis aastat pole ametil olnud raha investeeringuteks, neli aastat pole amet saanud sõidukeid remontida ega päästjatele tulemustasu maksta, ettevõtte suvepäevadest-jõulupidudest rääkimata. Lisaraha andis minister tänavu vaid depoode sulgemiseks. “Meil ei ole enam sisemisi reserve,” kinnitas Timberg Hiiumaa omavalitsuste esindajatele ja külaelanikele Emmaste noortekeskuses.
Kohtumise lõpp kujunes teravaks, kuna Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari küsis, et ehk pole peadirektor piisavalt oma eelarvet kaitsnud. “Mina ei saa kisada ajakirjanduses, kuna olen ametnik. Olen veennud neid riigikogu liikmeid, keda tunnen, et päästeametile on raha juurde vaja, rohkem ma ei saa teha,” ütles Timberg ja soovitas pöörduda oma saadikute poole riigikogus.
Riigikogu liige Kalev Kotkas täpsustas, et sotsiaaldemokraadid küll tegid eelarvesse paranduse ning soovitasid raha riigi siseturvalisuse suurendamiseks võtta kaitsejõudude eelarvest, kuid võimuerakonnad hääletasid selle paranduse riigieelarve seadusest välja.
Sellelt kohtumiselt kihutas Timberg 15 minutiks ka Leisu külakeskusesse, kus teda samuti ootas hulk inimesi. Ilmselgelt oli peadirektoril emotsionaalselt raske rahvale öelda, et nende päästedepoo suletakse. “Kolm korda on maha lastud, neli korda põlema pandud, küll elan ka selle üle,” julgustas ta end enne Leisu sõitu.
Kotkas ütles pärast kokkusaamist, et siseminister Ken-Marti Vaher oleks ise pidanud rahva ees seisma ja päästevõimekuse vähenemise kohta aru andma, kuid lõi selle asemel “tanki” päästeameti peadirektori.
Timberg külastas järjest kõiki üheksat paika, kus riiklik päästedepoo tänavu maist suletakse. Emmaste oli neist järjekorras viimane.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411