Teisipäev, jaanuar 24, 2012
 

Kergteelõigu lahtilükkamist peab veel ootama

Hiiu Lehe poole pöördus üks Kärdla elanik, kes tahaks linnalähedasel kergteel käia oma koeraga jalutamas ja kepikõndi tegemas, kuid kahjuks on Selveri juurest Rehemäe teeni kulgev kergtee lumega kaetud.
Uurisime, kelle kohustuseks on kergtee hooldamine. Maanteameti peaspetsialist Hannes Vaidla ütles, et kergtee kuni linna piirini on riigimaantee koosseisus ja seda hooldab OÜ Hiiu Teed, ülejäänu on Pühalepa valla maadel ja selle hooldamine valla kohustus. Teelõiku sillast Selverini hoiab tema andmetel lumest puhtana Selver ise. Pühalepa vallasekretär Riina Lilleõis ütles, et teedehoolde üle otsustab neil vallavanem, kes on seisukohal, et lumetõrjega alustamiseks on lund veel liiga napilt. “Kui tuleb suurem kogus lund ja traktorid välja lähevad, lükkame ka kergtee puhtaks. Praegu pole selle väikese lõigu pärast mõtet traktorit välja saata, see oleks liiga kulukas,” selgitas Lilleõis.
Nendele, kellele lumine kergtee meeldib, soovitab OÜ Hiiu Teed teemeister võtta suusad kaasa ja sõita Lehtma teeristi, sealt kuni Malvaste teeristini on kergtee lumega kaetud ja suusajäljed sisse sõidetud.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411