Teisipäev, jaanuar 10, 2012
 

Hoidkem üksteist, ka teedel

Talv on kohal ja ka teeolud vastavad. Tänase Hiiu Lehe arvamusküljel kutsubki Liina Siniveer Hiiumaa lumiseid maanteid ohutuks sõitma. See tähendab, et igaüks peaks püsima oma sõidureas. Juhul kui siis meie talvedele iseloomulikud roopad teele tekivadki, ei ole teel kokkusaavatel autodel teineteisest möödapääsemiseks vaja ette võtta ohtlikke manöövreid.

Kui meie aina õhemaks muutuva riigi poolt polegi ette nähtud Hiiumaa teede korrektset lahtiajamist, hoolitsegem siis ise enda turvalisuse eest. Neli rattaroobast, üks paar sinu, teine minu auto jaoks, on vähim, mida me ise roolis olles selleks teha saame. Ikka selleks, et ei korduks sama kurb lugu kui mullu talvel, kui jääroopalisel teel kaotas elu kolm inimest.

Teine talviste teede teema, mis Facebookist silma hakkas ja laupäeval endagi nahal kogetud sai, on praamilt Kärdlasse “põgenejad”.

Tiina Vahtramäe kirjeldab FBs, kuidas üks auto temast ja teistest isegi kurvides ohtlikke manöövreid tehes mööda kihutas ja küsib: “Kas SINA, hõbedase maasturi juht, tuled minu ukse taha ütlema minu lastele, et kahju, kuid teie ema ei tule enam kunagi koju??? Kui SIND keegi kodus ei oota või SINA kellelegi korda ei lähe, siis tea, et ehk kõigis neis ülejäänud kahekümnes autos sõitsid pered, lapsed ja inimesed, keda oodati!!!”

Lõpuks avastas Vahtramäe sellesama juhi auto Selveri parklast ja tema, kes ta korrektselt sõitis, jõudis varemgi poes käidud ja parklast lahkuda.

Hiiu Leht ühineb rallisõitja Argo Nursi üleskutsega FBs: “Sõitkem turvaliselt ja laskem ka teistel sõita, siis jõuame kõik koju ja oleme õnnelikud!!!”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411