Reede, jaanuar 20, 2012
 

Haldur müüb pankrotivara hulgas Merineitsi puhkeküla

Tahkuna metsas pidulikult avatud Merineitsi puhkeküla krundid on koos arendaja muu pankrotivaraga müügis.
Mullu aprillis pankrotistunud OÜ BREIC Ida-Eesti Investeeringud pankrotihaldur Tarmo Villman müüb avalikul suulisel enampakkumisel ettevõtte 91 kinnistut ligi kahe miljoni euroga.
Hiiumaalt on müügis neli kinnistut, mis kõik asuvad Kõrgessaare vallas. Teiste seas on 617 640eurose alghinnaga müügis ka 2007. aastal uhke peoga avatud Merineitsi puhkeküla 37 kinnistut.
OÜ Baltic Real Estate Investment Centre ehk BREIC juhatuse liige Swen Uusjärv lubas avamispeol, et Merineitsi külla kerkib 48 puhkemaja, hiljem kasvas see number isegi 54ni.
2006. aastal kinkis Uusjärv valla lasteaiale elektripliidi ja sügavkülmiku toetades ostu 41 000 krooniga, millele vald omalt poolt lisas 10 000 krooni.
Nii Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk kui 2007. a augustis puhkeküla avamisel osalenud Hiiu maavanema asetäitja Jüri Ojasoo kinnitasid oma usku, et Hiiumaa suurim kinnisvaraarendus Tahkunas saab valmis.
Samuti rahastas vald sügavale Tahkuna metsade sisse viiva riigimaantee mustkattega katmist selleks, et sealkandi elu edeneks. Avamisel nimetas vallavanem seda, kui riigitee ehitamist toetavad ettevõtjad ja vald, ebatavaliseks, kuid just niisuguse otsuse tegi Kõrgessaare vallavolikogu selleks, et elu Tahkuna piirkonnas edeneks.
Hiljem käis vald Uusjärvega kohut, et saada kätte koostöölepingus ette nähtud ettevõtjapoolne tee-ehituse raha, millest 48 000 krooni jäigi maksmata.
Mullu tunnistas vald nõude Merineitsi puhkeküla OÜ vastu lootusetuks. Valla pearaamatupidaja Inge Elissaar ütles, et ka pankrotihaldur on sellest teadlik.
2007. a detsembris tõi Uusjärv Hiiu Lehe toimetusse vallas toimunud arutelude helisalvestised ja kurtis, et järgmise, 32 ha suuruse Männimetsa kinnistu arendus toppab vallajuhtide süül.
Lintidelt selgus, et vallajuhid avaldasid kartust, et nii tihedalt planeeritud majad ei ole potentsiaalsete suvekodude ostjate jaoks piisavalt privaatsed. Samuti tekkisid naabritel mõningad probleemid juba Merineitsi puhkeküla ehitamisel ning järgmise puhkeküla infratstuktuuride ehitamiseks oleks tulnud samuti (metsa)teede kandevõimet suurendada.
Vallavolikogu liige Artur Valk ütles, et Merineitsi arendajatega tehtud vigadest vald õppis ning suurendas valla üldplaneeringus väljaspool tiheasustusalasid ehitamiseks ette nähtud krundi suurust, et vältida “suvilakobarate” massilist kerkimist valla metsadesse.
Nüüd müüb pankrotihaldur Hiiumaal Kõrgessaare vallas Lehtma külas asuvad maatulundusmaa kinnistuid suurusega 9,42 ja 1,76 hektarit 25 000 euroga. Samuti müüb haldur kogumina Tahkuna külas asuvad 37 valdavalt elamumaa kinnistut 617 640-eurose alghinnaga. Lisaks on 6712 euroga müügis veel üks 4181 ruutmeetrine kinnistu Tahkuna külas.
Kinnistute enampakkumised toimuvad 22. veebruaril. Kinnistud on koormatud keelumärgete ja hüpoteekidega.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411