Reede, jaanuar 27, 2012
 

Eveli Saue tormab taas võistlustulle

Mullu kevadel tippspordist taandunud Eveli Sauet tirib suusatamise juurde tagasi. Juba  nädalavahetusel võistleb ta Eesti meistrivõistlustel Otepääl.
Sel nädalalõpul osaleb Saue Eesti Meistrivõistlustel (EM), seejärel teeb kiire vahelepõike Oslo maailma karikasarja (MK) etapile.
“Aasta vahelejätmise tingis piisavalt keeruline olukord tippspordiga tegelemisel,” ütles veebruaris 28aastaseks saav Eveli Saue, kes otsustas end ka muudes eluvaldkondades proovile panna. “Käin tööl, olen Webmedias süsteemianalüütik,” selgitas Saue. Ta rääkis, et ongi peamiselt tegelenud uues olukorras kohanemisega ja järjepideva õppimisega.
Harrastussportlase tasemel teeb ta ka trenni ja võtab osa huvitavamatest võistlustest. Eestis lubab ta sõita erinevaid maratone, plaanis on ka elus esimest korda läbida Tartu maraton. Saue rääkis, et varemalt on ta maratoni ajal olnud kas Eestist eemal või pole see aeg lihtsalt võistlusplaanidega sobinud.
“Kui Eesti koondisel mind vaja on, siis aitan neid ka Ruhpoldingus MM-il,” lubas Saue.
Treenib treenerita
Eveli Sauel pole juba viimased viis aastat oma treenerit. Lasketreeningute kohta jagab näpunäiteid Asko Nuutinen ja baastõed on andnud kaasa Tõnu Pääsuke. “Käesoleval aastal ei ole ma treeninud muu sihiga, kui lihtsalt taset hoida ja spordist rõõmu tunda – seega pole ka treenerist olulist kasu,” selgitas Saue.
Ta rääkis, et oma sportlikust vormist saab ta esimest aimu nädalavahetuse võistlusel. “Võrreldes eelmise aastaga olen kümne kilomeetri distantsil arvatavasti minuti võrra aeglasem,” ennustas sportlane. Saue sõnul harjutab ta ka laskmist harva ja seetõttu ei oska ta oma tulemust ette arvata. “Kokkuvõtteks tahan olla roosa ja rõõmus ning enesetunne on hea.”
Laskesuusataja Eveli Saue saavutas eelmisel MK-l 2010/2011 Itaalias Antholz-Anterselva etapil 7,5 km sprindis 9. koha ja hooaja lõpetas 28. kohal.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411