Reede, detsember 30, 2011
 

Jõulupühad lõpetas võrkpalliturniir

Emmaste spordihoones tagusid teisel jõulupühal võrkpalli nii täiskasvanute kui  kooliõpilaste võistkonnad.

Emmaste valla spordijuhi Jaana Üksiku sõnul pole see võistlus kunagi ära jäänud, kuigi platsil on ikka ühed ja samad inimesed. Tänavusel Emmaste Jõuluturniiril oli üks võistkond rohkemgi kui mullu – kokku viis. Turniiri peetakse juba aastaid ja osalejate arv on olnud suhteliselt stabiilne.

Mängijaid veel leidub, aga ajad ei klapi. Noori on peale tulemas, aga järjepidevus puudub,” selgitas Üksik.

Ta pakkus, et võistlustele või mängima tulemiseks on tarvis lihtsalt üht hakkajat inimest, kes teised kaasa keelitaks. Mõnedes Hiiumaa ettevõtetes selliseid ka leidub.

Minu meelest on Jõuluturniir koht, kuhu tullakse võistlema lõbu pärast, pole ju mõtet tulla iga punkti pärast verd valama,” ütles Üksik.

Marge Vähter, kes oli võistlema tulnud koos perega rääkis, et on aastaid juba osalenud Jõuluturniiri võistlustel. “Palli mängida pärast mitut päeva söömist on nii lahe,” kinnitas Vähter.

Vähteri hinnangul on Hiiumaal tegelikult vähe võrkpallivõistlusi: on suure osalejate arvu ja pika traditsiooniga Hiiu Lehe turniir, naistele Kõrgessaare Kadriturniir, meestele Kaubo Heinsoo turniir Käinas ja segavõistkondadele Emmaste jõuluturniir.

Ka võrkpallureid jagub, aga neid on raske kokku saada treeninguteks ja võistlusteks,” leidis Vähter, kes käib Kärdlast kaks korda nädalas Palade spordihoones treeningutel.

Tänavuse Jõuluturniiri võitis päästeameti ja Hiiumaa haigla koondvõistkond, kuhu kuulusid Kaljo Pihlamets, Martin Kõmmus, Steven Saarnak, Siim Saarnak, Marge Vähter, Dagmar Tarkmees ja Mari Vahtra. Teisele kohale mängis end Kärdla lennujaama võistkond, kolmandaks jäi plasti- ja elektroonikaettevõtte M ja P Nurst võistkond.

Õpilaste võistluse võitis võistkond “Tõnis”, kuhu kuulusid Merle Uuskari, Mirjam Uuskari, Mirje Roasto, Markus Uuskari, Tõnis Villmäe ja Tanel Villmäe. Teiseks jäid Kärdla õpilased.

Võistlused toimusid kahes grupis: vabalt valitud liikmetega võistkondadele, kelleks seekord osutusid kooliõpilased, ning Hiiumaa asutuste ja ettevõtete töötajatele. Väiksemate ettevõtete puhul on Jõuluturniiril lubatud kahe asutuse ühisvõistkonnad ja üks “välismängija”. Võistkonnas peab platsil olema kolm meest ja kolm naist.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411