Teisipäev, märts 24, 2009
 

Muusiga oo ermus vali

Ühe peeve võtsim mei vanamoriga käde ja söitsim Kärdele.
Medele oli sösune möte, et käime eige keik nee poed lebi, mes mede peelinnas preet oo. Nehja, mo rehenduse järgi oo neid terveld viis tükki. Ma mötle neid, kus poold toidu kraami osta saab.
Akasime siiss väljagu eerest peele, klodistasim nee lebi ja panim siiss Eltermaa maandeed pidi edas ning jöutsime senne moodiga Selveri välje.
A seda ma pea kohe ütlema, et ükskeik müsuse poodi mei sesse leksim, egas pool olid müijad nenda viisagad, tänan ja palun käisid keikse aeg, oli siiss sool midad korvis vai äi olnd. Ja müs moodi sa ostmada jätatkid, kui teina sooga nõnna viisagas oo – ikka teed juustu-vorsti leti eeres tähtsa näu pehe ka, vetad midad püuse, vaadad inda, nehja, senne moodig midad jo korvi jeeb ka.
Naah, jöutsime siiss Selveri – seel vettis silmad ühna kerjuks!
Kassanoorigud vaatvad kohe soo poole, näud naerust pees, nenda kui sa ukste vaheld sesse oled saand.
Ma katsusi nat slepipaat ennast vanamori kiiluvees oida, et riiulide vahel mette ee eksida. Nee jo nenda körged, sa`p ulada üle ka vaatma, et öige kurss maha panna.
Saime löpuks seeld välje, ma ingasi kergemald, kuigid keed olid otsas jüba ühna rasked. A vanamor ütles, et sennega pole asi veel löppend, et sii oo möned kohad veel, mes lebi käimist tahtved.
Nehja oligid veel lillepood, seel oli egatsugust öisi nii erpsast, et muist potid polegid sesse mahtund, nee olid ühna kalidori peel väljes. Siiss oli veel pesumaja, nenda et kui so seljariie mustaks leheb, aruda seel samas maha, anna noorigu käde ja sool omal äi ole kodu veega mingitsugust lidistamist.
Isegid aapteg oli, a senna pole mei läind, sest mingitsugust sihelmist viga medel kummalgid äi ole.
Nehja, siiss ütles vanamor, et lehme eige vaadame, müsust kingad preet moodis oo. Ma mötlesi, et kus nee kingad sii oo, kui silt näidab Suurtüki, et jo seeld peeks jahipüssi vai veel midad käremad saama. A mool pole öigus olnd, oligid kinga pood. Nenda kui mei sesse saime käis söuhne mürts ja ma arvasi, et ma ole Padari poisi kontserdi peele sattund. Vanamor katsus moole midad seleta ka, a ma pole ta jüttu mette kuulndkid. Ma leksi siiss müijade juure, nee ka kinad noorigud ja küsisi, et kas seda vehe vaiksemaks äi aida panna. Naad seledast, et naad oo paljald üirnigud, nende kee nuppu äi ole ja naad midad vehemaks keerda äi saa.
Nehja, kui siiss akas äkiste üks mihe eel mingitsugust kaupa reglaamima, siiss oli mool nöuke tunne, et see oo mo körve eeres ja karjub nenda, et vetab ühna tüki juussed külje peeld vehemaks.
Ma ütlesi, et äi aida midad, ma pea senne poodi jäuks omal teise korra körva klapid ostma nat saemeestel oo. Pärast ma kuultsi, et pole mei vanamoriga ainamad, kidast see vali raadju oo poodist ee tümmidand, seda oo teised ka kurtnd.
Vaada, vene aegus reegidi, et kui lehmdele Mootsard peele panna, siiss akavad nee kohe rohkem piima andma. Kas oo tänapeeva kingad sedas tehet, et ilma valju muusigata jälga äi lehegid?
Sennepärast ma soovida küll senne Suurtüki poole peel raadjul vunki vehemaks vetta, maa inimesel jeevad käimad muidu ostmada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411